Śmiertelny wypadek w Kleczy. Prokuratura wszczyna śledztwo

6 kwietnia 2021 15:28:26

  W trakcie prowadzenia wycinki drzew w Kleczy Górnej pracownik został porażony prądem z linii energetycznej średniego napięcia, po czym spadł z dużej wysokości na ziemię. Niestety, mimo prowadzonej przez ratowników resuscytacji krążeniowo-oddechowej, mężczyzna nie przeżył upadku.

  

Śmiertelny wypadek w Kleczy. Prokuratura wszczyna śledztwo

  W poświąteczny wtorek, rankiem 6 kwietnia br. podczas prac związanych z wycinką drzew w otoczeniu linii energetycznej w Kleczy Górnej, doszło do nieszczęśliwego zdarzenia.

  Około godz. 9.30 jeden z pracowników firmy prowadzącej prace wycinkowe w tym terenie, 25-letni mieszkaniec województwa śląskiego, został porażony prądem z linii energetycznej średniego napięcia, po czym upadł z wysokości kilku metrów na ziemię.

   

  Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe: Zespół Ratownictwa Medycznego, cztery zastępy JRG Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, OSP Klecza Dolna, ratownicy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Policja.

  Ratownicy przystąpili do reanimacji nieprzytomnego, młodego mężczyzny. Niestety, mimo prowadzonej długotrwałej reanimacji, ratownikom nie udało się przywrócić mężczyźnie funkcji życiowych.

   

  Decyzją prokuratora, ciało 25-latka zostało zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji zwłok, która pozwoli odpowiedzieć na pytanie, co było przyczyną zgonu.

  W środę, 7 kwietnia br. Prokuratura Rejonowa w Wadowicach rozpocznie śledztwo w sprawie zaistniałego dzisiaj śmiertelnego wypadku w Kleczy Górnej.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane