Wadowiczanie stworzą kronikę z czasów zarazy

9 czerwca 2020 23:04:52

  „Wadowice w czasach zarazy – subiektywna fotorelacja” to pierwsze wydarzenie realizowane przez Wadowickie Centrum Kultury w ramach projektu „Recepta na kulturę”. WCK zaprasza do dzielenia się zdjęciami powstałymi w czasach pandemii, a wszystko pod opieką wadowickiego fotografa Izy Faber.

  

Wadowiczanie stworzą kronikę z czasów zarazy

  W ubiegłym miesiącu Wadowickie Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury na działania w ramach projektu „Recepta na kulturę” z programu Kultura w Sieci. Projekt zakłada realizację szeregu wydarzeń: od wirtualnego zwiedzania wystawy Muzeum Miejskiego, teatralnej kampanii społecznej, spotkań podróżniczych po kreatywne zajęcia oraz cykl koncertów nawiązujących do wydarzeń, które w tym roku nie mogą się odbyć.

   

  Jednym z etapów projektu jest stworzenie otwartej grupy fotograficznej dla wszystkich mieszkańców dokumentującej życie codzienne w czasach pandemii. Zebrany materiał będzie swoistą subiektywną kroniką mieszkańców Wadowic z okresu największej ogólnoświatowej pandemii naszych czasów.

   

„Do grupy zapraszamy wszystkich chętnych z Wadowic i okolic, którzy próbują uwieczniać na fotografiach ten trudny czas. Celem projektu jest stworzenie materiału dokumentującego tą absolutnie wyjątkową sytuację w jakiej wszyscy się znaleźliśmy.” – mówią pracownicy WCK

  Co tydzień, na specjalnie utworzonej grupie (https://www.facebook.com/groups/186022542763560/about/) pojawiać się będzie temat tygodnia, wraz z zachętą do publikacji zdjęć. W tym tygodniu koordynatorka projektu oraz główna administratorka grupy zaprasza do podzielenia się zdjęciami z pracy w czasie pandemii.

   

Iza Faber - fotograf z zamiłowania. Wykonuje sesje portretowe i okolicznościowe. W ramach czasu wolnego realizuje autorskie projekty fotograficzne takie jak ten. Iza jest także, wieloletnią instruktorką klubu fotograficznego Mamarazzi w Wadowickim Centrum Kultury.

  Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w Sieci.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane