Barwałd Średni z nowoczesną Świetlicą Wiejską

28 maja 2020 13:49:09

Społeczność z Barwałdu Średniego znana jest z dużej kreatywności i pomysłowości, to właśnie tutaj w świetlicy wiejskiej zawsze tętniło życie. Dlatego jeszcze w poprzednim roku podjęto decyzję o rozbudowie tego miejsca, pozyskano również środki zewnętrzne, we wtorek dokonano odbioru technicznego.

Barwałd Średni z nowoczesną Świetlicą Wiejską

Inicjatorzy rozbudowy tego miejsca radny Wiesław Łuczak i sołtys Paweł Odrobina są przekonani, że po ustaniu epidemii to miejsce ponownie będzie gromadziło mieszkańców.

To bardzo ważna i potrzebna  inwestycja. Barwałd Średni w pełni zasłużył, aby dokonać przebudowy świetlicy wiejskiej już wiele razy organizując różnego rodzaju wydarzenia   udowodnili, że  są bardzo mocno zintegrowaną społecznością – mówił Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty.

Sala Świetlicy została poszerzona, teraz będzie mogło się tutaj spotkać 150 osób. Powstało zupełnie nowe i bardzo nowoczesne zaplecze kuchenne, nie zapominano też  o chłodni i innych pomieszczeń kuchennych  spełniających najwyższe normy, zakupiono też  wyposażenie zaplecza kuchennego.

To właśnie tutaj spotykają się uczniowie z sąsiadującej ze Świetlicą Szkoły Podstawowej, ale też starsi mieszkańcy spotykając się na okolicznościowych spotkaniach integracyjnych, a swoje zdolności kulinarne  zapewniają panie z Koła Gospodyń  Swojskie Klimaty”.

Otwarcie świetlicy zbiegło się z odmrożeniem rygorów epidemiologicznych, umożliwiających organizację wesel i uroczystości rodzinnych, w których bierze udział do 150 osób, a takie spotkania w tym miejscu też są planowane.

W ramach  wykonanych robót wykonano miedzy również instalacje: elektryczną, wod-kan, c.o., gazową, deszczową, dostosowano obiekt do wymogów osób niepełnosprawnych, - wykonano dojścia do budynku, utwardzono teren, - wykonano instalację wentylacji mechanicznej i klimatyzację.

26 maja został dokonany odbiór techniczny w którym udział wziął Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty,  radny Wiesław Łuczak, sołtys Paweł Odrobina, Dyrektor Szkoły, inspektor nadzoru inwestorskiego Marian Korzeniowski, wykonawca Michał Świerkosz i Artur Świerkosz i pracownicy Urzędu Miasta.

Wykonawcą zadania był Zakład Instalacyjny, c.o. gaz, Wod-Kan. Usługi Budowlane Michał Świerkosz z Makowa Podhalańskiego.

Wartość prac wniosła 944 tys. zł, na realizację inwestycji uzyskano dotację z PROW na lata 2014 – 2020 w kwocie 425 tys.  zł.