WCK zaprasza na kolejny wykład online

26 maja 2020 17:02:38

Znany i lubiany wadowicki historyk - dr Konrad Meus, po raz kolejny wygłosi wykład w formie transmisji na żywo. Wszystkich, którzy chcą usłyszeć historię wadowiczan w walce z nieczystościami w XIX i na początku XX wieku, Wadowickie Centrum Kultury zaprasza na swój profil facebookowy już 28 maja o godz. 18:00.

WCK zaprasza na kolejny wykład online

Życie powoli wraca do normy, jednak Wadowickie Centrum Kultury nie rezygnuje z działań w sieci. Portal e-kultura (https://wck.wadowice.pl/e-kultura/) z tygodnia na tydzień działa coraz prężniej prezentując rozmaite treści.

Tym razem, WCK wraz z dr Konradem Meusem, zapraszają na kolejny internetowy wykład, podczas którego będzie można się dowiedzieć jak wadowiczanie radzili sobie z brudem i nieczystościami w XIX i na początku XX wieku.

„To będzie już czwarte internetowe spotkanie z dr Konradem Meusem z cyklu „wadowickie służby”. Poprzednie spotkania cieszyły się niemałym zainteresowaniem i zostały bardzo dobrze przyjęte przez mieszkańców Wadowic. Mamy nadzieję, że tak będzie i tym razem.” – mówią pracownicy WCK

Dr Konrad Meus – historyk, absolwent Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, Wiceprezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej, Członek Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Miasta Krakowa, gdzie współtworzy Komisję ds. Młodzieży. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na dziejach społeczno-gospodarczych, kulturalnych i politycznych Galicji, zajmuje się historią Wadowic i ziemi wadowickiej w XIX i początkach XX w. oraz działającymi wówczas instytucjami i organizacjami społecznymi.

Transmisja odbędzie się na żywo za pośrednictwem profilu Facebookowego Wadowickiego Centrum Kultury w czwartek 28 maja o godz. 18:00.