Wizyta Komendanta Głównego OHP

24 maja 2020 10:44:52

W dniu 22 maja Komendant Główny OHP w towarzystwie Komendanta Wojewódzkiego Małopolskiej Komendy OHP spotkali się z uczestnikami 6-11 HP Wadowice i 6-5 OSiW Lanckorona, laureatami XX Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego pt. „Od narodzin do świętości – obraz z życia św. Jana Pawła II”.

Wizyta Komendanta Głównego OHP

Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, wręczanie nagród odbyło się w małym ścisłym gronie, inaczej jak w poprzednich latach.

Oprócz laureatów w uroczystości wzięli udział przedstawiciele sponsorów Ziemi Wadowickiej, w osobie Prezesa Stowarzyszenia Wadowickie Centrum Rozwoju Józefa Skudlarskiego oraz jego zastępcy Leszka Kucharskiego, a także przedstawiciela firm Mirosława Lemparta. Panowie od 18 lat wspierają konkursy papieskie, fundując cenne nagrody.

Na spotkaniu obecni byli opiekunowie laureatów oraz komendant 6-11 HP Wadowice Jolanta Zacny i Kierownik 6-5 OSiW Lanckorona Marcelina Opyrchał – Tyrpa.

Komendant Główny OHP Bogdan Ścibut gratulował młodzieży, życzył pomyślności w realizacji planów życiowych i wraz z Komendantem Wojewódzkim MWK OHP Krzysztofem Świerczkiem wręczył cenne nagrody i dyplomy.

Laureatami byli w kategorii fotografia uczestnicy OHP : Krzysztof Pacyga 6-11 Hufiec Pracy Wadowice - II MIEJSCE, Dominika Kotecka 6-11 HP Wadowice, Malwina Gibek 6-11 HP Wadowice – WYRÓZNIENIE JURY, w kategorii plastyka OHP Aleksandra Skliniorz 6-11 HP Wadowice – WYRÓŻNIENIE JURY oraz Kamila Rembiesa 6-5 OSiW Lanckorona – WYRÓŻNIENIE ORGANIZATORÓW.

Wszyscy otrzymali pamiątkowe albumy z nagrodzonymi pracami. Miłą niespodzianką było udekorowanie Komendanta Głównego OHP Bogdana Ścibuta, Komendanta Wojewódzkiego MWK OHP Krzysztofa Świerczka przez Kapitułę Stowarzyszenia Wadowickie Centrum Rozwoju w związku z 100 rocznicą urodzin Karola Wojtyły srebrną odznaką św. Jana Pawła II.

Nie zabrakło również spotkania przy wadowickich kremówkach. Następnie Komendant Główny OHP Bogdan Ścibut wraz z Komendantem Wojewódzkim MWK OHP Krzysztofem Świerczkiem przejechali do Wadowic, aby w towarzystwie ks. prałata Jarosława Sroki – duszpasterza krajowego OHP, ks. Rafała Bobka duszpasterza MWK OHP i Jolanty Zacny komendant 6-11 HP Wadowice złożyć wiązanki kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

Jolanta Zacny