PAP Koronawirus

Pływać każdy może!

19 lutego 2020 17:27:03

75 dzieci ze szkół z terenu Gminy Stryszów skorzysta z projektu „Pływać każdy może! – projekt nauki pływania dla uczniów szkół podstawowych w gminie Stryszów”.

Pływać każdy może!

Już niedługo rozpocznie się kolejny projekt, w którym uczestniczyły będą dzieci ze szkół z terenu Gminy Stryszów. Przewidziane zostały zajęcia nauki pływania dla 75 uczniów klas I – III szkół podstawowych – 5 grup 15 osobowych, po jednej z każdej szkoły podstawowej. Łącznie przeprowadzonych zostanie 5 kursów nauki pływania w wymiarze 20 godzin każdy. Zajęcia prowadzone będą w okresie od 02.03.2020 r. do 22.06.2020 r. na Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej.

Nieodłącznym elementem zajęć będą działania edukacyjne w zakresie bezpiecznego korzystania z basenów krytych i otwartych oraz kąpielisk nad naturalnymi zbiornikami wodnymi. Jest to szczególnie istotne dla mieszkańców gminy Stryszów usytuowanej bezpośrednio nad zbiornikiem wodnym Świnna Poręba - Jezioro Mucharskie.

Zakładanymi rezultatami realizacji projektu jest:

1) Zdobycie podstawowych umiejętności pływania przez 75 uczniów szkół podstawowych;

2) Profilaktyka wad postawy uczestników projektu poprzez pływanie (około 70% dzieci ma wady postawy, potwierdzone badaniami);

3) Poprawa cech motorycznych uczniów;

4) Podniesienie wiedzy uczestników w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów;

5) Zagospodarowanie czasu wolnego, zachęta do aktywnych form spędzania czasu, jako przeciwwaga patologiom społecznym (w środowisku lokalnym znaczna ilość rodzin dotknięta jest problemem alkoholizmu);

6) Poszerzenie oferty w zakresie kultury fizycznej w formie zajęć pozalekcyjnych.