PAP Koronawirus

Spłonął budynek na Potrójnej

14 stycznia 2020 21:59:25

W rejonie szczytu „Potrójna” doszło do groźnego pożaru. Spłonął doszczętnie mały budynek mieszkalny.

Spłonął budynek na Potrójnej

We wtorek, 14 stycznia br. po godz. 19-tej Komenda Powiatowa PSP w Wadowicach otrzymała zgłoszenie o pożarze w Targanicach, w rejonie szczytu „Potrójna”. Do pożaru skierowano jednostki z JRG Andrychów, oraz strażaków ochotników m.in. z Targanic, Sułkowic, Rzyk, Zagórnika.

Z uwagi na lokalizację pożaru w rejonie „Potrójnej”, dojazd samochodów strażackich był bardzo utrudniony. Do akcji pożarniczej strażacy wykorzystali m.in quady. Do gaszenia pożaru doprowadzono też zmontowanymi wężami strażackimi wodę z dolnych partii terenu. Była też chwila grozy, bowiem zapaliła się butla z gazem.

Pożar został opanowany, jednak domek mieszkalny doszczętnie spłonął. NIe było osób poszkodowanych pożarem.

FOTO: Archiwum