PAP Koronawirus

Zimowe podróże po literaturze, czyli ferie biblioteką

10 stycznia 2020 23:52:09

  W poniedziałek, 27 stycznia uczniowie małopolskich szkół rozpoczynają ferie zimowe.  Będzie to czas wytchnienia po trudach pierwszego półrocza.

  

Zimowe podróże po literaturze, czyli ferie biblioteką

  Wszystkie dzieci w wieku od 6 do 10 lat, które lubią twórczo i miło spędzać czas, zapraszamy do Wadowickiej Biblioteki Publicznej na zajęcia z cyklu „Zimowe podróże po literaturze”.  W każdy wtorek i czwartek o godzinie 10.00 będziemy spotykać się na ciekawych zajęciach literacko – artystycznych.

  Na zajęcia obowiązują zapisy, których można dokonać telefonicznie (33) 8234618 lub osobiście w Czytelni Wadowickiej Biblioteki Publicznej!

Zajęcia są bezpłatne! Ilość miejsc ograniczona!

   

Harmonogram spotkań:

   

 „Wędrówka na szczyt”

28 stycznia 2019, godz. 10.00

Jak zdobyć najwyższe szczyty świata? Czym jest Korona Himalajów? Jak przetrwać w rekordowo niskich temperaturach? Jak wygląda życie codzienne w bazie Himalaistów?

   

„Z Nelą na Antarktydę”

30 stycznia 2019, godz. 10.00

Z małą reporterką Nelą przemierzymy bezkres polarnego świata. Zapoznamy się z arktyczną fauną i florą.  Podążymy śladem najniebezpieczniejszych drapieżników Antarktydy, czyli lampartów morskich. Odwiedzimy kolonię pingwinów i spotkamy słonie morskie. Szykuje się niesamowita wyprawa na lodzie i… pod lodem.

   

„Fascynujący świat Wikingów”

4 lutego 2019, godz. 10.00

Tym razem towarzyszami naszej literackiej podróży będą Wikingowie. Poznamy  ich tradycje, zwyczaje oraz różne ciekawostki związane z codziennym życiem, językiem czy kulturą.

   

„Serce z lodu Królowej Śniegu”

6 lutego 2019, godz. 10.00

Ostatnie spotkanie spędzimy w towarzystwie bohaterów zimowych baśni.  Poznamy ich niezwykłe przygody, a także stawimy czoło różnym zagadkom. Nie zabraknie też zajęć plastycznych!

   

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane