PAP Koronawirus

Brawurowy musical w reżyserii Pawła Jarosza

10 stycznia 2020 21:40:55

Owacjami na stojąco zakończyła się premiera musicalu „Annie” w wykonaniu Teatru „Nasz”, działającego w Zespole Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej. W rolę tytułowej Annie wcieliła się Emilia Brózda. Broadwayowski musical w przekładzie Marty Wołek-Bury wyreżyserował Paweł Jarosz, dyrektor OPP w Wadowicach.

Brawurowy musical w reżyserii Pawła Jarosza

W wypełnionej po brzegi sali teatralnej Zespołu Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej w czwartkowe popołudnie miała miejsce premiera broadwayowskiego musicalu „Annie” w wykonaniu Teatru „Nasz” z Kleczy Dolnej.

Młodzi aktorzy zachwycili swoją brawurową grą w spektaklu wyreżyserowanym przez Pawła Jarosza, dyrektora Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Wadowicach.

"Annie" - to broadwayowski musical opowiadający o dorastającej dziewczynce, która udowadnia, że mimo przeciwności losu, warto wierzyć w marzenia i nigdy nie tracić nadziei.

Spektakl na podstawie książki Tomasa Meehana przełożyła na język polski Marta Wołek - Bury. A w rolę tytułowej Annie wcieliła się Emilia Brózda.

Wspaniałe widowisko zostało perfekcyjnie przygotowane. Na wyróżnienie zasługuje wspaniała scenografia, doskonałe kostiumy oraz profesjonalna obsługa techniczna.

Podniosły klimat, jaki towarzyszył temu wydarzeniu spowodował, że premiera musicalu stał się nie tylko wydarzeniem artystycznych, ale także uroczystością, w której mieli zaszczyt uczestniczyć widzowie, wypełniający szczelnie szkolną salę teatralną.

Spektakl zakończył się owacjami publiczności na stojąco, a przedstawiciele władz oświatowych i samorządowych złożyli na ręce reżysera Pawła Jarosza entuzjastyczne podziękowania oraz morze kwiatów.

Gorące słowa dla całego zespołu teatralnego złożyły: Małopolska Wicekurator Halina Cimer oraz Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach Maria Nitka.

Gratulacje i życzenia dla młodych aktorów, reżysera oraz całego zespołu skierowane zostały również przez przedstawicielki samorządu powiatowego w osobach przewodniczącej Rady Powiatu Wadowickiego Zofii Kaczyńskiej oraz wicestarosty Beaty Smolec oraz od przedstawicieli samorządu gminy Wadowice w osobach przewodniczącego Rady Miejskiej w Wadowicach Piotra Hajnosza oraz wiceprzewodniczącej Marii Zadory.

Z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wadowicach   Teatr „Nasz” oprócz podziękowań otrzymał również bon na kwotę 1 000 złotych od Burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego  za wybitne efekty pracy i upowszechnianie kultury w ramach działalności Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

„ANNIE”

- na podstawie książki Thomasa Meehana

- libretto: Martin Charnin

- muzyka: Charles Strouse

- tłumaczenie polskie: Marta Wołek-Bury

- reżyseria: Paweł Jarosz

- choreografia: Karolina Hydzik, Jolanta Zając

- kostiumy: Agata Kucharczyk

- scenografia: Daniel Kucia, Agnieszka Pasternak-Fraś

- dźwięk: Kacper Woźnicki

- światła: Daniel Kucia

- w roli tytułowej: Emilia Brózda

- obsada: Joanna Bobrzymaka, Lidia Bojdak, Magdalena czaicka, Wiktoria Galas, Magdalena Głąb, Berenika Grabowska, Joanna Hałat, Karolina Hydzik, Zuzanna Kosek, Wiktoria Krzysiek, Iga Musiał, Julia Pawłowska, Aleksandra Porzycka, Maria Sitko, Natalia Sroka, Wiktoria Tatar.

- obsługa sceny: Adam Dragan, Grzegorz, Krzysztof Kowalczyk, Kacper Moskała, Nikodem Szczypta