Spotkanie Opłatkowe PiS w Kalwarii

6 stycznia 2020 21:34:40

  W Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowano doroczne Spotkanie Opłatkowe członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości okręgu 12 (chrzanowskiego).

  

Spotkanie Opłatkowe PiS w Kalwarii

  Uroczystość w Wyższym Seminarium Duchownym OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej poprzedziła Msza św. odprawiona w kalwaryjskiej bazylice. Wszystkich przybyłych gości przywitał poseł Marek Polak - prezes Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Chrzanowie

  Gościem specjalnym sobotnich uroczystości w Kalwarii Zebrzydowskiej była wiceprzewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości, była premier RP, a obecnie europosłanka Beata Szydło.

  W spotkaniu uczestniczyli również m.in.: senator RP Andrzej Pająk, posłowie Ewa Filipiak, Rafał Bochenek, Filip Kaczyński, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec, kustosz kalwaryjskiego Sanktuarium MB o. Konrad Cholewa, dziekan dekanatu Andrychów ks. prałat Stanisław Czernik, dziekan dekanatu kalwaryjskiego ks. kanonik Wiesław Cygan, rektor Collegiuum Marianum na Kopcu w Wadowicach ks.  Sylwester Fiećko, wiceprzewodnicząca Sejmiku Małopolskiego Iwona Gibas, radny Sejmiku Małopolskiego Rafał Stuglik, Małopolska Wicekurator Oświaty Halina Cimer, starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas, wicestarosta Beata Smolec, przewodnicząca Rady Powiatu Wadowickiego Zofia Kaczyńska, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, przewodniczący rady Miejskiej w Wadowicach Piotr Hajnosz, wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopata, wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian, wójt gminy Stryszów Szymon Duman,

 

Inicjatywa zorganizowania w Kalwarii Zebrzydowskiej spotkania okręgowego spotkania opłatkowego zrodziła się kilka lat temu u państwa Haliny i Marka Cimerów. I takie spotkania kontynuowane są w Kalwarii Zebrzydowskiej do dzisiaj.

  Podczas spotkania Beata Szydło miała okazję osobiście podziękować za pomoc w ubiegłorocznych eurowyborach, podczas których właśnie w tym okręgu uzyskała tak mocne poparcie oraz za bardzo dobry wynik, jaki w tym okręgu wyborczym uzyskało Prawo i Sprawiedliwość w wyborach parlamentarnych.

  Po krótkich wystąpieniach oraz poświęcenie przez kustosza kalwaryjskiego Sanktuarium opłatków, uczestnicy spotkania złożyli sobie świąteczno-noworoczne życzenia.

  W świąteczny nastrój wprowadzili uczestników spotkania oraz uświetnili tę uroczystość: zespół Mali Łostowianie, działający przy Zespole Szkoły i Przedszkola w Łostówce, w gminie Mszana Dolna oraz muzycy ze Skawicy.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane