Choinka z Podhala trafiła do Domu św. Jana Pawła II

18 grudnia 2019 08:08:07

  To już tradycja. Do Domu Rodzinnego św. Jana Pawła II w Wadowicach dotarła choinka z tatrzańskich lasów, podarowana przez Wspólnotę Leśną w Witowie.

  

Choinka z Podhala trafiła do Domu św. Jana Pawła II

  Kiedyś jeździli z nią do Watykanu, teraz znalazła swoje miejsce w Domu Rodzinnym św. Jana Pawła II w Wadowicach.

  Już po raz piąty tuż przed Świętami Bożego Narodzenia górale z Zakopanego przywieźli dla św. Jana Pawła II piękną i pachnącą jodłę z Doliny Chochołowskiej, czyli jak mówią górale, z Doliny Dobrego Pasterza.

  W uroczystości przekazania choinki oraz jej przystrajania uczestniczyli przedstawiciele parlamentu, Sejmiku Małopolskiego, papieskiego muzeum, Zakopanego oraz Powiatu Tatrzańskiego, Powiatu wadowickiego, samorządu Wadowic.

  W skład zakopiańskiej delegacji wchodzili: Starosta Powiatu Tatrzańskiego Piotr Bąk oraz Naczelnik Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich Katarzyna Chyc, Zastępca Burmistrza Zakopanego Tomasz Filar, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Jan Piczura, Katarzyna Stachoń-Groblowy z Wydziału Kultury Miasta Zakopane, radny Miasta Zakopane Maciej Gąsienica-Walczak oraz Agata Pacelt-Mikler z Biura Komunikacji Społecznej i Promocji (Urząd Miasta Zakopane).

  Ziemię Wadowicką reprezentowali: Poseł na Sejm RP Filip Kaczyński, radny Małopolskiego Sejmiku Wojewódzkiego Rafał Stuglik, Wicestarosta Powiatu Wadowickiego Beata Smolec, Sekretarz Powiatu Wadowickiego Beata Geisler, Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Piotr Hajnosz oraz Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Wadowicach Maria Zadora.

  Delegacji z Zakopanego towarzyszyły dzieci z podhalańskich szkół oraz góralska kapela, która podczas uroczystości radośnie przygrywała staropolskie kolędy i pastorałki.  

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane