Wystawa „100 lat ubezpieczeń społecznych” w Wadowicach

6 grudnia 2019 20:23:31

  Już w poniedziałek, 9 grudnia na wadowickim Rynku otwarcie wystawy „100 lat ubezpieczeń społecznych  w Polsce”. 

   

Wystawa „100 lat ubezpieczeń społecznych” w Wadowicach

  Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 85-lecia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, chrzanowski ZUS udostępni wystawę poświęconą historii ubezpieczeń społecznych na ziemiach polskich.

  Wystawa ilustruje przebieg tworzenia się polskiego systemu ubezpieczeń społecznych, działalności ZUS od jego powstania w 1934 roku, poprzez II wojnę światową, lata powojenne, aż do dzisiaj. Przygotowując ekspozycję wykorzystaliśmy m. in. prywatne materiały pracowników, fotografie z zbiorów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i  Narodowego Archiwum Cyfrowego, relacje świadków tamtych wydarzeń, zasoby bibliotek oraz archiwalne materiały prasowe. Elementy wystawy świetnie prezentują rozwój systemu ubezpieczeń społecznych na tle wydarzeń, które były przełomowe dla historii kraju. Ekspozycja składa się z dwudziestu tablic.

  Album do wystawy i publikacja historyczna „Rzeczpospolita Ubezpieczonych. Historia ubezpieczeń Społecznych w Polsce 1918-2018” udostępnimy na czas wystawy w Urzędzie Miasta w Wadowicach w biurze obsługi mieszkańca.

   

  Wystawę będzie można oglądać na wadowickim Rynku przez cały tydzień od 9 do 15 grudnia 2019 roku.

   

Anna Szaniawska

regionalny rzecznik ZUS

w województwie małopolskim

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane