„Tabletowe dzieci”. Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej

14 listopada 2019 20:05:06
„Tabletowe dzieci”. Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej

Urządzenia mobilne przez wielu rodziców traktowane są jako główny „odwracacz uwagi” dziecka. Wręczenie swojej pociesze telefonu komórkowego czy tabletu pozwala dorosłym na chwilę wytchnienia czy daje czas na zajęcie się domowymi czynnościami. Pół biedy, kiedy dzieje się tak od czasu do czasu. Gorzej, jeśli to stały nawyk. Jak bowiem wynika  z badań naukowych, dzieciom, które spędzają zbyt dużo czasu przed ekranami smartfonów, tabletów lub telewizorów, grozi uszkodzenie struktury mózgu oraz poważne konsekwencje natury psychologicznej. M.in. o tym mowa będzie podczas konferencji naukowej „Tabletowe dzieci”, organizowanej przez Fundację „Promyczek” oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wadowicach. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

- Wierzymy, że konferencje o charakterze interdyscyplinarnym pozwalają na wymianę doświadczeń oraz poglądów z naukowcami na temat uzależnień oraz zmian w paradygmacie przychodzenia z pomocą osobie i rodzinie dotkniętej tym problemem. Udział w wydarzeniu to znakomita okazja do poszerzania swojej wiedzy – mówią organizatorzy. - Jesteśmy pewni, że konferencja ta będzie dobrą okazją do spotkań, dyskusji, a także wymiany poglądów dotyczących poruszanych tematów, jak również będzie stanowiła ważny impuls dla pogłębienia i podniesienia poziomu innowacyjności prowadzonych poszukiwań badawczych – dodają.

Formularz zgłoszeniowy:

Opłata konferencyjna: 110 zł

Termin: 23.11.2019r. (sobota) godz. 9:00

Miejsce: Park Hotel Łysoń w Inwałdzie

Program konferencji:

godz. 8.30 – 9.00 - rejestracja uczestników,

godz. 9.00 – 9.15 - otwarcie konferencji. Powitanie gości. Wprowadzenie w problematykę konferencji,

godz. 9.15 -  10.15 - Uzależnienia – ratunek czy pułapka?Krzysztof Czekaj, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, certyfikowany terapeuta Dialogu motywacyjnego, prezes Stowarzyszenia "Szansa", dyrektor ZLO 'Szansa", superwizor Krajowego Biura Ds. Przeciwdziałania Narkomanii w Warszawie,

godz. 10.15 – 11.15    - W wirtualnym labiryncie zagrożeńPiotr Rychły, pedagog resocjalizacyjny, profilaktyk uzależnień, specjalista z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej z elementami profilaktyki. Właściciel Centrum Doradczo-Szkoleniowego Auxilium, praktyk z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w pracy z trudną młodzieżą, nieletnimi przestępcami, osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym, narkomanami. Twórca autorskich programów szkoleniowych z zakresu patologii społecznej w odniesieniu do relacji nauczyciel – uczeń, rodzic – dziecko,

godz. 11.15 – 12.00 - Przerwa kawowa,

godz. 12.00 – 13.00 - Uzależnienia dzieci i młodzieży od nowych technologii; przyczyny, profilaktyka, leczenie – prof. dr hab. Agnieszka Ogonowska, literaturoznawca, filmoznawca, medioznawca, kulturoznawca, adiunkt  w Katedrze Literatury XX wieku Instytutu Filologii Polskiej na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Absolwentka psychologii klinicznej dzieci i młodzieży,

godz. 13.00 – 14.00 - Odkrywanie tajemnicy dziecięcej cyberprzestrzeniMonika Pleszewska, Specjalista psychoterapii uzależnień (nr SP/1213/2016), pedagog, profilaktyk. Realizator i koordynator warsztatów profilaktycznych dla dzieci młodzieży, rodziców, nauczycieli i innych grup zawodowych. Terapeuta uzależnień behawioralnych. Realizator rekomendowanego programu terapeutycznego Candis, "Programu Wzmacniania Rodziny".

Panel dyskusyjny po każdym wystąpieniu.