Święto Niepodległości w Wadowicach

11 listopada 2019 14:20:57

Mieszkańcy Wadowic uczcili 101. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Święto Niepodległości w Wadowicach

Mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Piotra w Wadowicach rozpoczęto tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Po Mszy św. uformowany został pochód, który ulicami Wadowic przemaszerował pod pomnik Żołnierzy 12 Pułku Piechoty. Tam po odśpiewaniu hymnu państwowego delegacje złożyły wiązanki kwiatów u stóp pomnika Żołnierzy 12 Pułku Piechoty.

W swoich krótkich patriotycznych wystąpieniach burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, poseł elekt Filip Kaczyńśki oraz w imieniu posła Józefa Brynkusa Michał Siwiec - Cielebon nawiązali do burzliwych dni z roku 1918-tego, związanych z wybiciem się po 123 latach niewoli Narodu Polskiego na Niepodległość oraz trudnych losach Polski i Polaków aż do odzyskania suwerenności w 1989 roku.

Obchody zakończono Koncertem Orkiestry Dętej z OSP Chocznia, który odbył się po części oficjalnej na Placu Jana Pawła II. Organizatorem obchodów 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości był samorząd gminy Wadowice.