Uroczystość w szkole Karola Wojtyły

3 listopada 2019 15:18:28

W Barwałdzie Górnym przy Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły powstała sala gimnastyczna. Uroczyste otwarcie i poświęcenie nowego obiektu sportowego  odbyło się w ostatni dzień października br.

Uroczystość w szkole Karola Wojtyły

Dzień 31 października br. był wyjątkowy dla społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Barwałdzie Górnym jak i dla pozostałych mieszkańców tej miejscowości.

W tym dniu miała miejsce uroczystość otwarcia nowej sali gimnastycznej przy szkole w Barwałdzie Górnym. Część oficjalną poprzedziła Msza św. odprawiona w pobliskim kościele parafialnym. Po Mszy św. uczestnicy uroczystości przeszli do nowego obiektu sportowego, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.

Wszystkich przybyłych gości przywitała dyrektor szkoły Jolanta Noworolnik. W uroczystości otwarcia sali gimnastycznej uczestniczyli m.in.: senator RP Andrzej Pająk, Małopolski Wicekurator Oświaty Halina Cimer, burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej dr Augustyn Ormanty, przewodniczący Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Piotr Janusiewicz, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Barwałdzie Górnym ks. kanonik Krzysztof Rudzik.

Nowa Sala Gimnastyczna jest o wymiarach wewnętrznych 24 m x 14 m i została  połączona ze szkołą łącznikiem, W nowym obiekcie znajdują się szatnie,  powstała również  wyposażona w sprzęt siłownia. Koszty całości prac wyniosły 2 mln 760 tys. zł, na realizację tej inwestycji gmina  Kalwaria Zebrzydowska pozyskała 1 mln 272 tys. zł dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Ustalenia i projekt obejmujący budowę nowej Sali gimnastycznej prowadzone były przez Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ścisłej współpracy z radnym Tadeuszem Wilkiem, sołtysem Jolantą Oleksy i dyrekcją szkoły. Dzięki dobrej współpracy udało się stworzyć obiekt sportowy, o jaki zabiegała lokalna społeczność.

W odbiorze prac uczestniczyli: burmistrz miasta dr Augustyn Ormanty, radny Rady Miejskiej Tadeusz Wilk, sołtys Barwałdu Górnego Jolanta Oleksy, dyrektor Szkoły Jolanta Noworolnik, wykonawca, inspektor nadzoru, pracownicy Urzędu Miasta  Kalwarii Zebrzydowskiej.

Podczas uroczystości otwarcia nowej sali gimnastycznej uczniowie szkoły wraz ze swoimi opiekunami przygotowali bogaty program artystyczny, przedstawiono m.in. taniec z kolorowymi flagami, taniec z kołami olimpijskimi, scenkę kabaretową. Był też pokaz szermierki w wykonaniu aktualnego Mistrza Polski do lat 15-tu Ireneusza Filka.

Po oficjalnym przecięciu wstęgi, najmłodsi uczniowie przekazali symboliczny klucz do sali gimnastycznej burmistrzowi miasta dr. Augustynowi Ormantemu.

Zwieńczeniem uroczystości był pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu dumy szkoły, utytułowanego Mateusza Stawowego, który wystąpił ze swoją taneczną partnerką Sarą Silvą.