Dodatkowy nabór na zajęcia fakultatywne

30 października 2019 17:54:41

Laboratorium Młodego Badacza, Pracownia Niesamowitości, Klub Młodego Architekta? W WCK zostało kilka wolnych miejsc na rozwijające zajęcia dla dzieci!

Dodatkowy nabór na zajęcia fakultatywne

Twoje dziecko lubi eksperymentować, tworzyć artystyczne prace lub w przyszłości chcę zostać architektem ? Nie czekaj zgłoś je na zajęcia Laboratorium Młodego Badacza, Pracownie Niesamowitości lub Klub Młodego Architekta.

Zajęcia Laboratorium Młodego Badacza, przeznaczone są dla dzieci w wieku 6 – 10 lat. Podczas warsztatów dzieci przekonują że chemia i fizyka wcale nie muszą być nudne, a wręcz przeciwnie, to dzięki poznaniu ich praw można wykonać wiele niesamowitych doświadczeń. Każde zajęcia będą obejmowały inną tematykę z zakresu chemii lub fizyki, a specjalnie dla dzieci zostaną przygotowane stanowiska warsztatowe, przy których będą pracowały zgodnie ze wskazówkami prowadzącego, a wśród tematów m.in.:

- botanika - ekscytujący świat roślin

- mroźneee eksperymenty - suchy lód w akcji

- bądź EKO – wszystko o recyklingu i ochronie środowiska

- zdrowe odżywianie to ważne zadanie - doświadczenia wskazujące zdrowe i demaskujące niezdrowe produkty

- „jak powstał papier?” oraz wiele innych ciekawych tematów, które odkryją Młodzi Naukowcy podczas dwu semestralnej przygody.

Pracownia Niesamowitości to małe „laboratorium” artystyczne pełne plastycznych eksperymentów i niesamowitych wrażeń. Odrobina wyobraźni, szczypta koloru, subtelna pomoc instruktorów i pomysł na niezwykłe dzieło gotowy! Na warsztatach artystycznych każdy uczestnik stworzy wyjątkowe arcydzieło m.in.:

- Zaczarowany ogród w szkle

- Świece żelowe

- Alternatywny recykling

- Filcowe zakładki do książek

- i inne nietuzinkowe tematy

Klub Młodego Architekta to spotkania, które mają na celu zainteresować dzieci otaczającymi budynkami, przestrzeniami w mieście a także ich funkcjami. Uwaga małych projektantów skierowana zostanie na przestrzeń w której się znajdują, a przede wszystkim ma zachęcić ich do samodzielnych obserwacji, jak również rozbudzać kreatywne indywidualne pomysły tworząc modele 3D i rysunki. Podczas zajęć dzieci rozwiną umiejętności manualne, oraz pobudzą wyobraźnię przestrzenną. Projekty wykonywać będą za pomocą różnych materiałów i technik plastycznych.

Laboratorium Młodego Badacza i Pracownia Niesamowitości to zajęcia prowadzone przez Fabrykę Kreatywności, której misją jest zaprzyjaźnienie dzieci z naukami ścisłymi. Firma pomaga dzieciom odnaleźć ich talenty, ujawnić zalety i predyspozycje, a wszystko po to, aby wskazać im optymalną ścieżkę doskonalenia swoich umiejętności i pokazać, jak właściwie je wykorzystać. Natomiast Klub Młodego Architekta to projekt Agnieszki Lewandowskiej, Darii Majki oraz Małgorzaty Zwierz – Sabudy, którego celem jest rozwijanie u dzieci wyobraźni i kreatywności oraz uwrażliwienie ich na otoczenie w którym, się znajdują.

Każdy z cyklu zajęć odbywa się dwa razy w miesiącu: Laboratorium Młodego Badacza (środy godz. 16:15 – 17:15 lub 17:30 – 18:30), Pracownia Niesamowitości (wtorki 16:15 – 17:15 lub 17:30 – 18:30), Klub Młodego Architekta (poniedziałek 17:30 – 18:45). Zainteresowanych rodziców prosimy o zgłoszenie mailowe na adres .

Koszt zajęć za semestr 100 zł dzieci z Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci/ 130 zł dzieci spoza uniwersytetu