Światowy Dzień Białej Laski w Wadowicach

24 października 2019 20:31:24

Osoby niewidome oraz słabowidzące spotkały się 24 października br. na dorocznym święcie Międzynarodowym Dniu Białej Laski.

Światowy Dzień Białej Laski w Wadowicach

Mszą św. w kościele pw. św. Piotra Apostoła w Wadowicach rozpoczęto tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Niewidomych - Dzień Białej Laski. Dalsze uroczystości zorganizowano w Sali Spółdzielni Mieszkaniowej w Wadowicach.

Wszystkich przybyłych na obchody Światowego Dnia Osób Niewidomych w Wadowicach przywitała Prezes Zarządu Powiatowego PZN w Wadowicach Maria Siedlecka.

W dorocznym spotkaniu w ramach obchodów Dnia Białej Laski uczestniczyli zaproszeni goście, m.in.: Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Wadowicach Bożena Łabuś, Zastępca Dyrektora PCPR w Wadowicach Agnieszka Stolarczyk, Kierownik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Wadowicach Małgorzata Targosz - Storch, Przewodnicząca Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZN w Krakowie Stefania Walat, Prezes Koła PZN Kraków - Nowa Huta Irena Budzyń, Członek Zarządu Koła PZN Nowa Huta Bronisław Umiński.

Biała laska, to symbol osób niewidomych. Jest pomocna dla osób niewidzących, informuje też otoczenie, że jej użytkownik, to osoba niewidoma.

Celem obchodów Międzynarodowego Dnia Niewidomych, zwanego też  Międzynarodowym Dniem Białej Laski jest przypomnienie, że osoby niewidome i słabowidzące są obecne w naszym społeczeństwie oraz uczestniczą w nim na równi z osobami pełnosprawnymi.

W części artystycznej wystąpili uczniowie wadowickiego „Tischnera” oraz „Super Babki” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego przy Wadowickim Centrum Kultury.