Stowarzyszenie „Dać Szansę” z nową siedzibą

21 października 2019 14:14:02

W niedzielę (20.10) wadowickie stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” uroczyście otwarło Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Terapeutyczne. Nowa siedziba mieści się przy ulicy Kochanowskiego.

Stowarzyszenie „Dać  Szansę” z nową siedzibą

Otwarcie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w Bazylice w Wadowicach, następnie zaproszeni goście, rodzice, pracownicy i wszyscy podopieczni fundacji udali się do nowej siedziby.

Podczas otwarcia Prezes Stowarzyszenia Bogumiła Jończyk podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania CERT-u, a infułat Jakub Gil poświęcił obiekt.

Po części oficjalnej przyszedł czas na tort, który zachwycił wszystkich podopiecznych. W ten wyjątkowy dzień każdy mógł zwiedzić cały budynek. Na dzieci przez  całe popołudnie czekały zabawy i animacje, przygotowane przez pracowników stowarzyszenia.

Dzięki nowemu, dużemu budynkowi wszystkie zajęcia będą prowadzone teraz w jednym miejscu, a nie tak jak było to wcześniej w kilku budynkach zlokalizowanych na terenie całego  miasta.

Nowy budynek liczy około 1500 m2, znajduje się w nim około 40 nowocześnie urządzonych pomieszczeń, które będą teraz służyć podopiecznym.