PAP Koronawirus

UWAGA! Zmiana organizacji ruchu w Wadowicach

14 lutego 2020 21:22:10

Wadowicki magistrat poinformował, że w poniedziałek, 17 lutego br. rozpoczynają się prace związane z przebudową ulicy Lwowskiej w Wadowicach. W związku z tym od poniedziałkowego poranku, do godz. 7.00 zacznie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. Aby utrudnienia były jak najmniejsze, zakres prac został podzielony na dwie części.

UWAGA! Zmiana organizacji ruchu w Wadowicach

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe DROG – BUD, które na całkowite zakończenie zadania ma czas do 30 listopada 2021 roku.

Wzdłuż drogi powstanie ścieżka rowerowa ze specjalną stacją serwisową. Pojawi się 30 stojaków na rowery, 42 nowe ławki, 13 huśtawek oraz 23 kosze na śmieci z funkcją segregacji. Posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy.

To jednak nie wszystko, bo w ramach inwestycji będzie wykonanych wiele prac „podziemnych”. Ulica Lwowska kryje bowiem pod sobą „główną magistralę” wodociągowo-kanalizacyjną miasta, która zostanie kompleksowo zmodernizowana. W ramach prac przewidziano m.in. przebudowę wodociągu oraz sieci: elektroenergetycznych, sanitarnych i deszczowych. Koszt tych prac to dokładnie 14 086 037,18 mln zł, z czego aż prawie 6,2 mln zł to dofinansowanie, które Gmina Wadowice otrzymała z Funduszu Dróg Samorządowych. To największa dotacja  FDS spośród wszystkich gmin w Małopolsce.

Trasy objazdów oraz sposób poruszania się po ul. Lwowskiej:

– Przez ostatnie tygodnie godzinami debatowaliśmy z wykonawcami wszystkich tegorocznych inwestycji w mieście, aby wspólnie wypracować najlepszy wariant objazdów, po to, aby utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze – wyjaśnia Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic. – Dlatego, nie rozkopiemy od razu całej ulicy Lwowskiej. Inwestycja zostanie podzielona na dwie części. W tym roku wykonamy odcinek od ronda generała Okulickiego do skrzyżowania z ulicą Legionów. Tymczasowa organizacja ruchu też została wprowadzona z myślą o kierowcach. Korzystać z objazdów będziemy jedynie, jadąc w kierunku rynku. Dozwolony będzie natomiast ruch w kierunku ronda przy BP, gdzie natężenie jest o wiele większe – wyjaśnia Bartosz Kaliński.