IWW przegrało w sądzie

16 stycznia 2020 19:18:18

Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę Stowarzyszenia ‘Inicjatywa Wolne Wadowice” w sprawie przebiegu Beskidzkiej Drogi Integracyjnej. - Ta decyzja daje zielone światło dla budowy BDI - komentuje na swoim fanpage’u burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

IWW przegrało w sądzie

W czwartek 16 stycznia br. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w całości oddalił skargę Stowarzyszenia Inicjatywa Wolne Wadowice, złożonej w sprawie przebiegu projektowanej Beskidzkiej Drogi Integracyjnej.

-  Przez ostatni rok inwestycja nie mogła ruszyć do przodu, ponieważ skutecznie wciąż blokowała ją skarga Inicjatywy Wolne Wadowice, której przedstawicielem jest a jakże Mateusz Klinowski. Na szczęście mamy to już za sobą. Dziś sąd w całości oddalił skargę IWW. Ta decyzja daje zielone światło dla budowy BDI – jednej z najważniejszych inwestycji w Małopolsce Zachodniej w XXI wieku (szacunkowy koszt to 4,3 mld zł), która rozładuje korki, uczyni bezpieczniejszą, przyspieszy i usprawni komunikację w naszym regionie. Powstanie BDI stworzy tysiące nowych miejsc pracy i podniesie jakość życia mieszkańców całego powiatu wadowickiego! - pisze na swoim fanpage’u burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Podczas tego samego posiedzenia Sąd oddalił również skargę Górnośląskiego Towarzystwa Przyrodniczego w Katowicach, dotyczącą budowy Beskidzkiej Drogi Integracyjnej.

FOTO: Archiwum