Aktywuj bon turystyczny

27 marca 2021 09:17:09

W Małopolsce na 377 tys. przygotowanych bonów turystycznych rodzice dotychczas aktywowali przeszło 118 tysięcy. Z bonu można korzystać jeszcze przez rok, czyli do 31 marca 2022 roku.

Aktywuj bon turystyczny

Rodzice, którzy mieszkają w naszym województwie, aktywowali 118 tys. bonów turystycznych, o wartości niemal 106 mln złotych. Płacąc za usługi turystyczne całkowicie wykorzystali 22 tys. z nich. Suma wszystkich transakcji sięgnęła 25,6 mln złotych.

Małopolska w czołówce

Za wypoczynek w naszym regionie turyści zapłacili u niemal 3,7 tys. podmiotów turystycznych, a wartość świadczonych usług sięgnęła 53,1 mln złotych. Ze wszystkich województw to Małopolska jest jednym z regionów, gdzie beneficjenci bonu zostawili najwięcej pieniędzy. Chętniej płacono bonem tylko w województwie pomorskim (53,6 mln zł).

Aktywuj na PUE ZUS

Polski Bon Turystyczny przysługuje na dziecko, na które rodzic otrzymuje świadczenie lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Aby go aktywować trzeba mieć profil (konto) na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 złotych. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przewidziany jest dodatkowy bon, o tej samej wartości.

Bon nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. I jest ważny do 31 marca 2022 roku. Do tego dnia należy bonem zapłacić, usługa zaś może być zrealizowana później.