Wójt Lanckorony apeluje

26 lutego 2021 11:03:49

  Opierając się na licznych sygnałach od mieszkańców Lanckorony i na własnych obserwacjach Wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata po raz drugi (pierwszy raz miało to miejsce wiosną 2020 r.) wystosował do turystów odwiedzających Lanckoronę apel o przestrzeganie rygorów sanitarnych.

  

Wójt Lanckorony apeluje

- Mieszkańcy Lanckorony nagminnie skarżą się na turystów, którzy nie przestrzegają obowiązujących obostrzeń sanitarnych i spacerują nierzadko dużymi grupami bez maseczek po Lanckoronie – relacjonuje Wójt. - Niestety to nie jedyny problem związany z turystami, z którym musi się mierzyć nasza mała społeczność. Kolejne to niewłaściwe parkowanie, rozjeżdżanie ścieżek leśnych quadami czy nie sprzątanie po zwierzętach – kontynuuje lanckoroński włodarz.

- Każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia czy spokoju, dlatego rozumiem turystów, którzy przyjeżdżają w poszukiwaniu tego do Lanckorony, ale nie zwalnia ich to z obowiązku przestrzegania rygorów sanitarnych czy obowiązującego prawa. Moim obowiązkiem jest dbanie o dobro mieszkańców i zdecydowane reagowanie na sygnały jakie od nich otrzymuję, dlatego po raz kolejny poruszam tę sprawę na forum publicznym. Moim głównym celem jest, aby turyści dali żyć mieszkańcom Lanckorony, którzy teraz w weekendy boją się wyjść na ulice w obawie o swoje zdrowie – kończy swoje oświadczenie w tej sprawie Wójt.

   

Poniżej treść apelu do turystów:

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane