Święto Przewodników Turystycznych

29 lutego 2020 10:55:30

  Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodników w Wadowicach spotkali się  przewodnicy z Koła Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy oddziale PTTK „Ziemia Wadowicka”.

  

Święto Przewodników Turystycznych

  W sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wadowicach 25 lutego br. spotkali się przewodnicy z Koła Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy oddziale PTTK „Ziemia Wadowicka”.

  Gościem spotkania, zorganizowanego już po raz dziesiąty w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodników, był burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, który wyraził uznanie dla wadowickich przewodników turystycznych za wierność tradycji oraz piękną służbę ludziom i naszej Małej Ojczyźnie. Burmistrz życzył im niegasnącego zapału w dalszej pracy na rzecz Ziemi Wadowickiej oraz aby pasja i charyzma nigdy ich nie opuszczały. Podczas spotkania każdy z przewodników otrzymał upominek, a przy kawie i ciasteczkach rozmawiano o ich ciekawej pracy.

  Warto dodać, iż od 11 lat przewodnicy z Koła Przewodników Beskidzkich i Terenowych w Wadowicach biorą udział w akcji „Przewodnicy PTTK dzieciom”. W tym roku z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, akcja została przeprowadzona pod hasłem „Na szlakach turystycznych Jana Pawła II”. Grupa dzieci z przewodnikami Tadeuszem Włodkiem, Józefem Hyrklem, Krzysztofem Kurzyńcem, Markiem Przybyłowiczem była na Śnieżnicy.  Starsza młodzież z przewodnikiem Januszem Cepcerem na Babiej Górze. W 2020 roku na 30 kół przewodnickich działających  w Małopolsce, w akcji wzięło udział 15 kół, w tym koło z Wadowic.

  Natomiast małopolskie obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika odbyły się 21 lutego br. w Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Podczas uroczystości podkreślono, że ideą obchodów jest promocja ruchu przewodnickiego w regionie oraz zwrócenie uwagi na wyjątkową rolę przewodników turystycznych w kreowaniu wizerunku miasta i województwa. Wizytówką Małopolski są przewodnicy turystyczni.

   

  Podczas Gali dyplomem Marszałka Województwa Małopolskiego „Za wkład w rozwój i promocję turystyki w Małopolsce” z naszego Koła zostali wyróżnieni: Renata Marek i Janusz Cepcer. Z kolei Maria Zadora otrzymała podziękowania od wicemarszałka Województwa Małopolskiego za udział w akcji „Przewodnicy  PTTK dzieciom” i ogromne zaangażowanie w rozwój przewodnictwa w Małopolsce.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane