Artykuł archiwalny

Złaz Samorządowców w Lanckoronie

31 sierpnia 2018 14:39:00

  W sobotę 25 sierpnia odbył się w Lanckoronie XXIII Międzynarodowy Złaz Samorządowców. Uczestnicy złazu z gmin stowarzyszonych w Stowarzyszeniu Gmin Babiogórskich przybyli do Lanckorony wyznaczonymi szlakami turystycznymi.

  

Złaz Samorządowców w Lanckoronie

  Złaz rozpoczęła uroczysta Msza św. w intencji uczestników złazu i samorządowców odprawiona w kościele parafialnym w Lanckoronie. Po jej zakończeniu nastąpił przemarsz uczestników złazu na boisko sportowe w Lanckoronie, gdzie wszystkich uczestników złazu przywitali: gospodarz miejsca Wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata oraz Straszy Gazda, a tym samym Przewodniczący Zarządu Stowarzyszania Gmin Babiogórskich Marek Listwan.

  Po części oficjalnej wystąpiła Akolada Izdebnicka z autorską piosenką o złazie, która rozgrzała zgromadzoną publiczność przed występami artystycznymi poszczególnych gmin, które startowały w konkursie na najbardziej rozśpiewaną grupę. Ostatecznie najbardziej rozśpiewaną grupą złazową zostali przedstawiciele Gminy Budzów, która będzie gościć uczestników złazu w przyszłym roku, a tym roku byli najliczniejszą grupą na złazie w Lanckoronie. W trakcie trwania złazu zgłaszano także najmłodszych i najstarszych uczestników, najliczniejsze grupy i rodziny obecne na złazie oraz uczestników będących na największej liczbie złazów.

  

  Po zakończeniu występów gmin i wręczeniu wszystkich dyplomów rozpoczęła się potańcówka przy dźwiękach duetu akordeonowego. Uczestnicy złazu bawili się w takt skocznych polek odgrywanych ze sceny, po zakończeniu koncertu zabawa trwała przy znanych hitach. Dla dzieci uczestniczących w złazie zorganizowano pokaz wielkich baniek mydlanych oraz zabawy z animatorami z wykorzystaniem chusty Klanzy.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane