Jezioro Mucharskie otwiera się na turystów

9 lipca 2018 15:39:02

  Z inicjatywy radnego powiatowego Jerzego Sikory zostanie zorganizowane spotkanie z udziałem przedstawicieli GDDKiA, dotyczące wybudowania dodatkowego pasa (prawoskrętu), ułatwiającego zjazd z drogi krajowej na taras widokowy Jeziora Mucharskiego.

  

Jezioro Mucharskie otwiera się na turystów

  W Świnnej Porębie na tarasie widokowym Jeziora Mucharskiego odbędzie się spotkanie z udziałem przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Urzędu Gminy Mucharz i zainteresowanych stron. Tematem spotkania będzie propozycja radnego Rady Powiatu Wadowickiego Jerzego Sikory, aby wykonać dodatkowy pas, tzw. prawoskręt, na drodze krajowej nr 28, który umożliwiałby jadącym od strony Mucharza turystom łatwy, wygodny zjazd na taras widokowy przy Jeziorze Mucharskim.

- W związku z rosnącym ruchem turystycznym wokół Zbiornika Wodnego w Świnnej Porębie Jeziora Mucharskiego wnioskuję o wykonanie (na drodze krajowej nr 28 Zator - Medyka w miejscowości Świnna Poręba w km 21 . 621 -21.700) pasa do prawoskrętu na tak zwany taras widokowy oraz pasa włączenia się do ruchu dla wyjeżdżających z tego obiektu.

Miejsce, o którym wspomniałem cieszy się dużą popularnością zwiedzających. Równocześnie stwarza to ogromne zagrożenie dla podróżujących tą drogą - czytamy w piśmie, jakie radny Jerzy Sikora (na zdjęciu powyżej) wystosował do krakowskiego Oddziału GDDKiA.

  Temat został przyjęty do rozeznania, a Kierownik Rejonu Wadowice GDDKiA wyznaczyła termin spotkania na ten temat na 26 lipca br. na godzinę 10-tą.

  Jednocześnie Kierownik Rejonu  Agnieszka Wachowicz poinformowała, że obecnie finalizowane są prace projektowe wykonania chodnika lewostronnego prowadzącego ruch pieszy na drodze krajowej nr 28 od strony Wadowic na taras widokowy oraz zmiany w istniejącej organizacji ruchu umożliwiającej skręt z drogi krajowej w lewo na taras, zainicjowane i zlecone przez Wójta Gminy Mucharz.

  Warto dodać, że radny Jerzy Sikora zwrócił się również do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie RZGW w Krakowie o udostępnienie korony zapory Jeziora Mucharskiego dla turystów i mieszkańców i włączenie tam oświetlenia. Radny otrzymał zapewnienie, że Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie zamierza udostępnić koronę zapory w Świnnej Porębie dla ruchu turystycznego. Obecnie trwają prace dotyczące uzgodnień i wykonania wymaganych dokumentacji. Po udostępnieniu korony zapory będzie tam też włączone oświetlenie.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane