Gwiazda Południa zabłyśnie w Wadowicach

25 czerwca 2020 15:02:44

  Poprowadzona przez Cezarego Zamanę Gwiazda Południa na finał 4-etapowego wyścigu kolarstwa górskiego MTB zawita w Wadowicach. - To, że jesteśmy po raz pierwszy w Wadowicach właśnie w stulecie urodzin św. Jana Pawła II jest wyjątkowe – wyznaje Cezary Zamana, który dodaje, że do Wadowic ściągnęli go również lokalni fanatycy kolarstwa górskiego.

  

  

Gwiazda Południa zabłyśnie w Wadowicach

  Po raz pierwszy kolarski maraton Gwiazda Południa zawita do Wadowic, gdzie odbędzie się start i meta finałowego, czwartego etapu. Kolarze górscy wystartują 12 lipca br. ze stadionu Skawa Wadowice o godz. 10.00. Tam też wyznaczono metę czwartego, ostatniego etapu.

  Miedzy godz. 13.00 - 14.00 planuje się udekorować zwycięzców etapowych, natomiast dekoracja w zwycięzców w klasyfikacji generalnej Gwiazdy Południa zaplanowana jest na godz. 15.00.

- Bardzo się cieszę, że możemy być współorganizatorem tego wydarzenia. gmina Wadowice lubi rowerzystów, a rowerzyści lubią nas - powiedział burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

   

  

  Trasa wadowickiego, czwartego etapu prowadzić będzie przez Beskid Mały. Zawodnicy wjadą na Leskowiec (922 m n.p.m.), najsłynniejszy okoliczny szczyt, będący punktem obowiązkowym dla wszystkich, którzy przemierzają małopolskie ścieżki. Miną Groń Jana Pawła II, na szczycie którego znajduje się Kaplica Ludzi Gór. Zahaczą o rezerwat Madohora, pełen zwierząt podlegających ochronie. Przemkną obok Łamanej Skały (929 m n.p.m.) i Potrójnej (884 m n.p.m.). Przejadą przez takie miejscowości jak Rzyki, Kaczyna i Zawadka, by zdobyć zbocze Łysej Góry (548 m n.p.m.) oraz Iłowiec (471 m n.p.m.) i wjechać na metę na wadowickim stadionie

  Wyścig zostanie zorganizowany z uwzględnieniem wszystkich obostrzeń i zaleceń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane