Nowe boisko przy SP w Leńczach

28 kwietnia 2020 17:40:25

  Na uczniów Szkoły Podstawowej w Leńczach, którzy powrócą do nauki  po ustaniu pandemii koronawirusa będzie czekała nie lada niespodzianka - nowe boisko szkolne.  W Leńczach zakończył się remont, który polegał na wykonaniu na istniejącym boisku szkolnym nawierzchni pouliretanowej o wymiarach 20x40 m.

  

Nowe boisko przy SP w Leńczach

  Boisko zostało wyposażone w bramki do piłki ręcznej i nożnej, zestaw do siatkówki, zestaw do koszykówki, piłkochwyty. Od strony drogi gminnej zostało wymienione na całej długości ogrodzenie na piłkochwyty.

  Całość prac wyniosła 412 tys. zł.  Na realizację zadania Gmina otrzymała dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 50% wartości zadania.

  Warto w tym miejscu też przypomnieć, że zgodnie z decyzją Premiera 4 maja otwarte zostaną niektóre obiekty sportowe maksymalnie do 6 osób: jak stadiony sportowe (piłkarskie, lekkoatletyczne i inne), boiska szkolne i wielofunkcyjne (w tym Orliki).

  W listopadzie 2018 roku Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 2 mln 130 tys. zł z przeznaczeniem na budowę Sali Gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Barwałdzie Górnym oraz boiska przy Szkole Podstawowej w Brodach, a także przebudowę boiska przy Szkole Podstawowej w Zebrzydowicach i wspomnianego boiska przy  Szkole Podstawowej nr 6 w Leńczach.

  Środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki w 50 % pokryły koszty inwestycji jaką była  rozbudowa bazy sportowej, pozostałe 50 % pochodzi z budżetu Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

  W ostatnim roku Gmina Kalwaria Zebrzydowska zainwestowała w rozbudowę bazy sportowej, dzięki środkom własnym i dotacji z Ministerstwa Sportu oddano do użytku:
- Salę Gimnastyczną w Barwałdzie Górnym
- Mini arenę sportową w Zebrzydowicach
- Boisko sportowe w Brodach
- Boisko wielofunkcyjne w Leńczach

  W Kalwarii Zebrzydowskiej przy wsparciu Województwa Małopolskiego powstało boisko  sportowe na obiektach Kalwarianki. Ze środków własnych Gminy Kalwaria Zebrzydowska wybudowano Skatepark.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane