Tour de Pologne przełożony na sierpień

15 kwietnia 2020 21:37:26

  Nie w lipcu, ale w sierpniu odbędzie się tegoroczny wyścig kolarski Tour de Pologne. Trasa wyścigu ma zostać obcięta o dwa etapy. Czy  kolarska elita zawita więc w tym roku do naszego powiatu?

  

Tour de Pologne przełożony na sierpień

  Planowana na lipiec tegoroczna edycja Tour de Pologne została przełożona na sierpień. Kolarski peleton ruszy prawdopodobnie w pierwszej połowie sierpnia. Ze względu na panującą pandemię, wszystkie wyścigi kolarskie z kalendarza UCI zostały zawieszone do 1 sierpnia. Na weekend 22-23 sierpnia zaplanowano Mistrzostwa Polski, a od 29 sierpnia ma się rozpocząć Tour de France. Na przeprowadzenie Tour de Pologne pozostaje więc pierwsza połowa sierpnia.

- Bądźcie z nami w sierpniu. Zobaczymy jak: czy przy trasie, z okien czy przed telewizorami. Ale bądź tam. To jest ważne - powiedział dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang.

   

  Nie wiadomo jednak, jak zostanie ostatecznie ułożona trasa 77 Tour de Pologne. Ze względu na napięty kalendarz, planowany siedmioetapowy Tour de Pologne ma zostać obcięty o dwa etapy. Tour miał wystartować z Warszawy, a metę zaplanowano w Krakowie.

  Tegoroczny wyścig kolarski Tour de Pologne ma uczcić 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Czy więc w piątce etapów zmieści się trasa wiodąca ulicami powiatu wadowickiego i papieskich Wadowic?

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane