PAP Koronawirus

Igrzyska w wodzie

14 lutego 2020 14:08:46

  W Krytej Pływalni „Delfin” w Wadowicach zorganizowano finały powiatowe w pływaniu drużynowym oraz indywidualnym w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Małopolskiej Licealiady Młodzieży. To jedna z największych imprez sportowych organizowanych co roku przez Powiat Wadowicki.

  

Igrzyska w wodzie

  Do zawodów przystąpiło 438 najlepszych młodych pływaczek i pływaków z terenu powiatu wadowickiego, którzy rywalizowali indywidualnie stylami: motylkowm, grzbietowym, klasycznym i dowolnym, a w sztafecie w stylu dowolnym.

  Współzawodnictwo przeprowadzono w rocznikach: Igrzyska Dzieci: 2007 - 2009 oraz 2010 - 2012, Igrzyska Młodzieży Szkolnej: 2005 - 2006, Licealiada: 2000 i młodsi.

Podczas zawodów mogliśmy oglądać najlepsze zawodniczki i zawodników z całego powiatu – podkreśla Jan Szewczyk, koordynator ds. sportu szkolnego w Powiecie Wadowickim. - Pływanie to sport, który można uprawiać przez całe życie. Pozwala rozwinąć harmonijnie całe ciało, zwiększa wydolność organizmu, poprawia odporność. Do zajęć na basenie od najmłodszych lat zachęcają pediatrzy. Dlatego rodzice świadomi korzyści, jakie daje pływanie, tak chętnie posyłają dzieci na basen. Dowodem na to niech będzie liczba 438 dziewcząt i chłopców biorących udział w ostatnich zawodach – dodaje Jan Szewczyk.

  Do finału wojewódzkiego awansowały zawodniczki i zawodnicy z trzech pierwszych miejsc w poszczególnych stylach, a drużynowo zespoły, które zajęły pierwsze miejsca.

  Zawody zorganizował Powiat Wadowicki w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Puchary ufundował Zarząd Powiatu w Wadowicach. 

  

Wyniki:

   

IGRZYSKA DZIECI  Rocznik 2010 - 2012
Dziewczęta:
styl grzbietowy

1 m. Kurowska Martyna - Szkoła Podstawowa w Lanckoronie
2 m. Rybska Anna - Szkoła Podstawowa w Kleczy Dolnej
3 m. Frączek Magdalena - Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa na Kopcu w Kleczy Dolnej

styl klasyczny
1 m. Puchała Aurelia - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach
2 m. Piwowarczyk Zuzanna – Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Barwałdzie Dolnym
3 m. Bargieł Sandra - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach

styl dowolny
1 m. Kurowska Wiktoria - Szkoła Podstawowa w Lanckoronie
2 m. Łysoń Gabriela - Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach
3 m. Kumorek Emilia - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach

IGRZYSKA DZIECI  Rocznik 2010 - 2012
Chłopcy:
styl grzbietowy

1 m. Bajak Łukasz - Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Brzezince
2 m. Krawczyk Igor - Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa na Kopcu w Kleczy Dolnej
3 m. Cholewa Franciszek - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach

styl klasyczny
1 m. Pacułt Nikodem - Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Stanisławiu Górnym

styl dowolny
1 m. Pluta Wojciech – Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Brzezince
2 m. Zacharasiewicz Robert - Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa na Kopcu w Kleczy Dolnej
3 m. Hernas Jan - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Andrychowie

  

IGRZYSKA DZIECI Rocznik 2007 - 2009
Dziewczęta:
styl grzbietowy

1 m. Pyka Małgorzata - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Wadowicach
2 m. Zachariasiewicz Olga - Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa na Kopcu w Kleczy Dolnej
3 m. Dziedzic Alicja - Szkoła Podstawowa w Kleczy Dolnej

styl klasyczny
1 m. Kasperek Antonina - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Choczni
2 m.  Chmiel Patrycja - Szkoła Podstawowa w Sułkowicach- Bolęcinie
3 m. Ćwiękała Otylia - Szkoła Podstawowa w Izdebniku

styl dowolny
1 m. Dyduch Natalia - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Wadowicach
2 m. Filek Magdalena - Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach
3 m. Balon  Katarzyna - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Choczni

  

IGRZYSKA DZIECI Rocznik 2007 - 2009
Chłopcy:
styl motylkowy

1 m. Kutkiewicz Jakub  - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach
2 m. Kutkiewicz Maciej - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach

styl grzbietowy
1 m. Rybski Mikołaj - Szkoła Podstawowa w Kleczy Dolnej
2 m. Pająk Robert - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach
3 m. Sitarz Maciej - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach

styl klasyczny
1 m. Polak Oskar - Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 w Wieprzu
2 m. Bobik Maksymilian - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
3 m.  Rosenstrauch Maciej - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach

styl dowolny
1 m.  Kowalski Wojciech - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach
2 m. Brzazgacz Filip - Zespół Szkół Samorządowych w Roczynach
3 m. Lupa Mikołaj - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Andrychowie

  

IGRZYSKA DZIECI
sztafeta 6 x 25 m stylem dowolnym dziewcząt

1 m. - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Wadowicach
2 m. - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
3 m. - Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa na Kopcu w Kleczy Dolnej

sztafeta 6 x 25 m stylem dowolnym chłopców
1 m. - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
2 m. - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach

  

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ Rocznik 2005 - 2006
Dziewczęta:
styl motylkowy

1 m. Łozińska Małgorzata - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
2 m. Rokowska Olga - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach

styl grzbietowy
1 m. Gajczak Małgorzata - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Wadowicach.
2 m. Gibas Marta - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
3 m. Sarapata Karolina - Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Stanisławiu Górnym

styl klasyczny
1 m. Palarska Natalia - Szkoła Podstawowa w Izdebniku
2 m. Kubata Justyna - Szkoła Podstawowa w Kleczy Dolnej
3 m. Fiałek Zuzanna - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach

styl dowolny
1 m. Durbas Joanna - Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Stanisławiu Górnym
2 m. Talaga Weronika - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Wadowicach
3 m. Handzlik Emilia - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach

  

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ Rocznik 2005 - 2006
Chłopcy:
styl motylkowy

1m. Żmij Łukasz  - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach

styl  grzbietowy
1 m. Matyjaszek Kamil - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach
2 m. Di Mella Rafał - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wadowicach
3 m. Puto Jan - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach

styl klasyczny
1 m. Kolber Oliwier - Zespół Szkół Samorządowych w Inwałdzie
2 m. Baran Daniel - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
3 m. Sparzyński Kamil - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach

styl dowolny              
1 m. Stuglik Mateusz - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie
2 m. Michał Burzej - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie
3 m. Repich Jakub - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Wadowicach
  

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 
sztafeta 6 x 50m stylem dowolnym chłopców

1 m. - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach
2 m. - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Andrychowie
3 m. - Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Barwałdzie Dolnym

sztafeta 6 x 50 m stylem dowolnym dziewcząt
1 m. - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wadowicach

   

LICEALIADA Rocznik 2000 i młodsi
Dziewczęta:
styl motylkowy

1 m. Iwanicka Anita - Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej
2 m. Widlarz Urszula - I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
3 m. Kręcioch Julia - I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach

styl grzbietowy
1 m. Drzazga Emilia - I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie
2 m. Suchanek Anna - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach
3 m. Węgrzyn Alicja  - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach

styl klasyczny  
1 m. Kowalska Maja - I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
2 m. Filek Julia - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach
2 m. Polak Oliwia - I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie

styl dowolny
1 m. Dokupil Aleksandra - Centrum Kształcenia Zawodowego I Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach
2 m. Szota Maja  - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach
3 m. Skowron Aleksandra - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach

  
 
LICEALIADA Rocznik 2000 i młodsi
Chłopcy:
styl motylkowy

1 m. Majer Rafał - I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie
2 m. Najbor Nikodem - I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie
3 m. Hajduk Kacper - I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach

styl grzbietowy
1 m. Gajczak Karol - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach
2 m. Szpak Marcel - I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
3 m. Guzik Mateusz - I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach

styl klasyczny
1 m. Sowa Karol - I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
2 m. Sordyl Antoni - I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie
3 m. Polak Bartosz - I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie

styl dowolny
1 m. Jurzak Michał - I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
2 m. Skowronek Jakub - I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
3 m. Kamiński Filip - I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie

  

LICEALIADA Rocznik 2000 i młodsi
sztafeta 6 x 50 stylem dowolnym dziewcząt

1 m. - I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
2 m. - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach
3 m. - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach

sztafeta 6 x 50 m stylem dowolnym chłopców
1 m. - I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach.
2 m. - I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie.
3 m. - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach

FOTO: PowiatLive.PL, Powiat Wadowicki

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane