W Wadowicach powstanie nowoczesne boisko piłkarskie

29 października 2019 15:14:41

  To pierwszy, ale bardzo ważny krok, na który całe środowisko piłkarskie czekało od wielu lat. W piątek (25.10) Gmina Wadowice ogłosiła przetarg na zaprojektowanie pierwszego w powiecie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. To będzie murawa, jakiej nie ma nikt w regionie!

  

W Wadowicach powstanie nowoczesne boisko piłkarskie

  Nowy obiekt powstanie na terenie bocznego boiska Skawy Wadowice, która na zasadzie porozumienia użyczyła Gminie Wadowice teren pod budowę.

- Takie obiekty funkcjonują już w Myślenicach, Chełmku czy Oświęcimiu. My postanowiliśmy jednak pójść krok dalej i jako pierwsi w regionie wybudujemy boisko najnowszej generacji - z trawy bezzasypowej. Taką murawą może pochwalić się niewiele miast w Polsce! Dzięki temu, nasz obiekt stanie się magnesem przyciągającym wiele klubów z okolicy – zapowiada Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic, który zlecił swoim pracownikom ogłoszenie przetargu.

  Nawierzchnia bezzasypowa to trawa IV generacji. Jest produktem nowocześniejszym, łatwiejszym w utrzymaniu oraz dającym większy komfort gry. Istotną cechą są minimalne koszty eksploatacji nawierzchni. Pielęgnacja polega jedynie na usuwaniu większych zanieczyszczeń oraz szczotkowaniu nawierzchni w celu prostowania włókna. Trawa IV generacji jest łatwa i tania w eksploatacji oraz co istotne, przyjazna środowisku. Nie wymaga sypania uciążliwego gumowego granulatu, z którym mamy do czynienia na orlikach.

  Opracowanie projektowe, oprócz samej nawierzchni, obejmuje wykonanie m.in. podbudowy, drenażu, oświetlenia, ogrodzenia, dojazdu oraz wyposażenie obiektu. Oferty można składać do przyszłego poniedziałku (4.11) do 11:30. Inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu najbliższych lat. (Źródło: UM Wadowice)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane