Memoriał Lucka Chorążego

14 sierpnia 2019 14:38:21

W Skawinkach, na terenie przyszłego stadionu sportowego i w jego otoczeniu przeprowadzono czwartą edycję Memoriałowego Biegu Lucka Chorążego. Pogoda dopisała, zawodnicy też.

Memoriał Lucka Chorążego

IV Memoriałowy Bieg Lucka Chorążego rozpoczął się w niedzielę 11 sierpnia 2019 r. od Mszy Św. w intencji śp. Lucjana Chorążego, która została odprawiona w kościele parafialnym w Skawinkach.

Następnie startujący w biegach na poszczególnych dystansach mogli się rejestrować przed biegiem. Pierwsze biegi przeprowadzono z udziałem dzieci w poszczególnych kategoriach wiekowych, na dystansach: 50 m, 200 m, 500 m oraz 1000 m.

W samo południe zaś nastąpił wspólny start biegu Głównego, biegu Rekreacyjnego i Nordic Walking. Sygnał do startu zawodników dał wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopata, który całe przedsięwzięcie objął honorowym patronatem – wsparł finansowo organizatorów oraz ufundował puchary dla zwycięzców. Wójt Tadeusz Łopata wraz z organizatorami wręczał też nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach.

W biegu głównym na 14 km pierwszy na mecie zameldował się Tomek Skupień. Na miejscu drugim uplasował się Jan Wydra z Mszany Dolnej, a miejsce trzecie zajął Jarek Czuba z Krakowa.

W biegu na 5.2 km pierwsze miejsce zdobył Michał Kożuch z miejscowości Brzezna, drugie miejsce zajął Dawid Bizoń z Andrychowa, a na miejscu trzecim uplasował się Mateusz Łaski z Lanckorony.

Natomiast w marszu Nordic Walking na dystansie 5,2 km pierwszy był Wojciech Kozłowski z miejscowości Szyce, drugi był Zdzisław Arendt z Katowic, a trzeci w kolejności przybył Łukasz Elżbieciak z Lachowic.

Atmosfera była bardzo rodzinna i piknikowa. Szczególnie cieszy duży udział dzieci w Biegu Lucka. We współpracę z organizatorami włączył się także Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie, który przygotował stanowisko, gdzie dzieci mogły się bawić z animatorkami oraz Klub Senior+ w Lanckoronie, którego uczestnicy wykonali dla zwycięzców poszczególnych kategorii wielkie kwiaty z bibuły.