Szykuje się jarmark wielkanocny w Wadowicach

18 lutego 2021 17:14:59

Od 26 marca do 1 kwietnia trwał będzie II Wadowicki Jarmark Wielkanocny. Będzie to okazja, by zaopatrzyć się w regionalne specjały na świąteczny stół, a także ręcznie wykonane, oryginalne dekoracje i zabawki. Być może pojawią się też kosmetyki naturalne.

Szykuje się jarmark wielkanocny w Wadowicach

Na razie dobiegają końca zapisy producentów, rzemieślników i rękodzielników, którzy chcieliby w tym czasie sprzedawać swoje wyroby na wadowickim rynku. Jeszcze jutro mogą oni składać w Urzędzie Miejskim w Wadowicach wypełnione karty zgłoszenia. Dopiero po zakończeniu naboru można będzie określić, jakie towary zaprezentują na stoiskach.

Na pewno jednak nie zabraknie miodów i innych produktów pszczelich z lokalnych pasiek, wypieków i różnego rodzaju rękodzieła. Być może pojawią się też góralskie serki, a nawet wino z nieodległej winnicy. Domki handlowe, które zostaną rozstawione na placu Jana Pawła II, mają być czynne codziennie od 10.00 do 17.00.