Kolejny utwór Sajdiego z Andrychowa

15 lutego 2021 11:24:27

Młody andrychowianin Wiktor Sajdak śpiewa od najmłodszych lat, aczkolwiek dopiero niedawno zdecydował się poddać swój talent krytyce innych. Pozytywne opinie dodały mu skrzydeł i zachęciły go do tego, by dalej dzielił się z ludźmi piosenkami. Ponieważ ulubionym tematem jego utworów jest miłość, kolejny utwór opublikował w sieci dokładnie w walentynki.

Kolejny utwór Sajdiego z Andrychowa

Wszystko zaczęło się od ubiegłorocznej edycji akcji Hot16Challenge, której celem była zbiórka funduszy na wsparcie personelu medycznego w walce z koronawirusem. Wzięli w niej udział nie tylko artyści związani na co dzień z branżą muzyczną, ale również amatorzy. Jedną z osób nominowanych do udziału w akcji był Wiktor Sajdak z Andrychowa. Gdy w odpowiedzi na nominację nagrał i zamieścił w Internecie piosenkę, zaskoczył go bardzo ciepły odzew słuchaczy. Pochwały dały mu motywację do dalszej pracy nad swoim talentem.

Wiktor Sajdak (śpiewający pod pseudonimem Sajdi) sam pisze teksty swoich piosenek, natomiast nie komponuje muzyki do nich. W pierwszych nagraniach korzystał z gotowych podkładów muzycznych, które można kupić przez Internet. – Teraz jestem już na bardziej zaawansowanym etapie. Mam własnego producenta, który robi dla mnie podkłady muzyczne, więc to zupełnie inaczej wygląda – podkreśla wokalista. Ale na razie nie można jeszcze usłyszeć piosenek Wiktora ze specjalnie stworzoną dla niego muzyką.

W grudniu dziewiętnastoletni wokalista zamieścił w serwisie YouTube utwór „Ognisko”. Wielu internautów przyjęło go wręcz entuzjastycznie. I choć byli też tacy, którzy skrytykowali Wiktora za prostotę rymów, nikt nie kwestionował, że jego śpiewu słucha się z dużą przyjemnością. Podobnie przyjęta została kolejna piosenka, zatytułowana „Ty i ja”, a opublikowana wczoraj (14 lutego). Tak jak poprzednia, ta również poświęcona jest miłości. - Teksty utworów nie nawiązują do mojego życia osobistego. Nie opowiadają o żadnej dziewczynie, którą znam. Po prostu łatwo przychodzi mi pisanie tekstów o miłości – mówi Wiktor Sajdak.

Zainteresowania andrychowianina obracają się głównie wokół muzyki. Przez długi czas grał na gitarze, ale z czasem stwierdził, że więcej radości sprawia mu śpiewanie. Dlatego teraz dba przede wszystkim o rozwijanie swego talentu wokalnego. Uczęszcza na lekcje śpiewu. Niestety, muzyce nie może poświęcać tyle czasu, ile by chciał. W ubiegłym roku rozpoczął studia, które dość mocno kolidują z jego hobby. Nie jest też przekonany do kierunku, który wybrał – inżynierii bezpieczeństwa. Zastanawia się nad tym, czy nie porzucić uczelni i nie zaangażować się bardziej w kolejne muzyczne projekty. – A po wakacjach mógłbym zacząć studia zaoczne na innym kierunku – rozważa andrychowianin.