Artykuł archiwalny

Dzień Aktywnego Seniora w Andrychowie

6 października 2018 15:22:13

 W sobotę w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbył się II Dzień Seniora. Przez 4 godziny seniorzy mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez różne organizacje.

  

Dzień Aktywnego Seniora w Andrychowie

 Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Okazało się, że andrychowscy seniorzy mogliby swoją wiedzą zawstydzić swoje wnuki.

 Na Dniu Seniora pojawili się także specjalni goście, którzy prowadzili szereg zajęć. Członkowie Służby Maltańskiej uczyli zasad I pomocy, Powiatowa Komenda Policji i Straż Miejska w ramach akcji „Bezpieczny Senior” radziła jak nie dać się oszukać, dietetycy opowiadali co jeść, by być pełnym energii, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich uczyło wykonywać ozdoby z kwiatów, członkowie Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku opowiadali o swojej działalności i zachęcali do wstąpienia w swoje szeregi.

 Podczas Targów Seniora chętni mogli także poddać się badaniu słuchu, wzroku czy pomiarowi ciśnienia i poziomu cukru. Jedną z wielu atrakcji była także loteria fantowa, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, przy którym uczestnicy targów wspominali dawne czasy.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane