Zaślubiny z papieską parafią

5 lipca 2020 14:03:43

  Ks. kanonik Jarosław Żmija złożył ślubowanie i objął probostwo papieskiej parafii w Wadowicach.

  

Zaślubiny z papieską parafią

  Dzień 5 lipca 2020 roku przechodzi do historii parafii pw. Ofiarowania NMP w Wadowicach. W tym dniu ks. kanonik Jarosław Żmija dokonał zaślubin i objął probostwo tej parafii.  Ks. Kanonik Jarosław Żmija został powołany z dniem 1 lipca 2020 roku na proboszcza parafii pw. Ofiarowania NMP w Wadowicach Dekretem Metropolity Krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego. Ks. kanonik Jarosław Żmija do Wadowic przybył z parafii pw. św. Jakuba w Sance, gdzie był proboszczem.

- Nie bójcie się, jestem żmiją uczłowieczoną. Tak mi powiedział arcybiskup Depo podczas koronacji Obrazu Matki Bożej w Sance, gdzie byłem do tej pory. Od dzisiaj takiego proboszcza będziecie mieli. Liczę na waszą pomoc, na waszą modlitwę. Proboszcz jest taki, jak wspólnota. Jeśli się modli za proboszcza, ta wspólnota jest taka. Są też i księża, którzy się modlą za swoich wiernych. Ja obiecuję modlitwę. Pragnę rozpocząć tymi słowami, które słyszeliśmy: „Wysławiam Cię Ojcze, Panie Nieba i Ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom”. Przychodzę tutaj do was przed wielkimi poprzednikami. Pamiętam księdza proboszcza Zachera, jeszcze jako uczeń w liceum. Moim katechetą był ks. Michał Piosek. Z wielkim szacunkiem odnoszę się do księdza infułata Jakuba Gila, który był też i moim katechetą w Zebrzydowicach. Bardzo dziękuję ks. prałatowi Stanisławowi, księżom wikarym za życzliwe mnie tutaj przyjęcie. wielkie to wyróżnienie być proboszczem w Wadowicach. Nie wiem, czym sobie zasłużyłem. Ja to mówię, że wszystko przez tatę mojego. Zrobił buty papieżowi, a teraz ja muszę służyć - mówił podczas inauguracji swojego probostwa w Wadowicach ks. kanonik Jarosław Żmija.

  Ceremonia kanonicznego objęcia papieskiej parafii w Wadowicach odbyła się podczas niedzielnej Mszy św. porannej. Do przeprowadzenia tego aktu oraz od odebrania wyznania aktu wiary przez nowego proboszcza, metropolita wyznaczył dziekana dekanatu Wadowice Północ ks. kanonika Zbigniewa Bizonia.

  Nowemu księdzu proboszczowi złożono życzenia wielu Łask Bożych, Światła Ducha Świętego i zdrowia. Aby Święty Jan Paweł II wstawiał się za nowym księdzem proboszczem, by go wspomagał w każdej chwili jego kapłańskiej posługi.

  Po zakończeniu ceremonii nowego proboszcza przywitała delegacja rodzin, życząc nowemu pasterzowi w imieniu wszystkich rodzin papieskiej parafii w Wadowicach, aby stał się ojcem wszystkich rodzin w parafii. - Żebyśmy wiedzieli, że w tej parafii zawsze jest ojciec, który zawsze na nasz czeka - powiedział przedstawiciel rodzin.

   

  Dotychczasowy proboszcz papieskiej parafii w Wadowicach, ks. prałat Stanisław Jaśkowiec przeszedł na emeryturę i podobnie jak jego poprzednik ks. infułat Jakub Gil, pozostaje w tej parafii jako rezydent.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane