Biskupi uczcili Jana Pawła Wielkiego

15 czerwca 2020 15:39:47

- Jan Paweł II dobrze sobie zasłużył na tytuł „Wielkiego”, nie tylko jako kapłan archidiecezji krakowskiej, a potem arcybiskup i kardynał, ale przede wszystkim w najcięższych zmaganiach, jakie podejmował jako Papież, biorąc na siebie odpowiedzialność za Kościół powszechny na całym świecie i za każdego człowieka dobrej woli - mówił abp Stanisław Gądecki podczas homilii wygłoszonej w wadowickiej bazylice.

  

Biskupi uczcili Jana Pawła Wielkiego

  Uroczystą Mszą św. w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach polscy biskupi uczcili setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił metropolita poznański i Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Przed uroczystą Eucharystią w Wadowicach arcybiskupi i biskupi z Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej uroczyście otworzyli i pobłogosławili aulę im. św. Jana Pawła II. 

  W uroczystej Mszy św. uczestniczyli biskupi z polskich diecezji i archidiecezji, z metropolitą krakowskim bpem Markiem Jędraszewskim, proboszcz papieskiej parafii pw. Ofiarowania NMP w Wadowicach ks. prałat Stanisław Jaśkowiec, starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, kapłani z pobliskich parafii.

  W wygłoszonej homilii abp Stanisław Gądecki wskazał na osiem wielkich zagadnień w życiu Jana Pawła II, które odnosiły się do człowieka, kościoła i świata. Tymi zagadnieniami są: Człowiek, Życie, Rodzina, Społeczeństwo, Kościół, Misje, Miłosierdzie oraz Świętość.

- Ojciec Święty tak wiele uczynił dla świata, w którym żyjemy. Dni żałoby pokazały, że świat to docenił. W intencji chorego Papieża modlili się nie tylko katolicy, ale też protestanci, prawosławni, żydzi, muzułmanie, ludzie dobrej woli. Także niewierzący okazywali swoją z nim solidarność i życzliwość. Chyba nikt nie ma dziś wątpliwości, że św. Jan Paweł II był wielkim darem Boga dla Polski, Europy, Świata i Kościoła. Jego brak pozwala nam to dzisiaj jeszcze głębiej odkryć jego promieniowanie. Ewangelijne ziarno wrzucone przez niego na glebę ludzkich serc potrzebuje jeszcze dużo czasu, aby znaleźć należne mu miejsce w  ludzkich sercach; aby wydać dojrzalszy plon - mówił w Wadowicach Przewodniczący Episkopatu Polski.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane