Kalwaryjskie Dziękczynienie za Świętego Jana Pawła Wielkiego

15 maja 2020 17:27:12

  Program uroczystości dziękczynnych za życie i świętość Jana Pawła II w sanktuarium kalwaryjskim.

  

Kalwaryjskie Dziękczynienie za Świętego Jana Pawła Wielkiego

  Na mocy dekretu Penitencjarii Apostolskiej przez cały rok jubileuszu w Bazylice Matki Bożej Anielskiej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach papieża). 

 

  Relikwie Świętego Jana Pawła II znajdują się na ołtarzu przed cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz w kaplicy Niepokalanego Poczęcia NMP. Można je uczcić poprzez pokłon.

  Każdego 22. dnia miesiąca wieczorna Msza święta jest sprawowana we wszystkich intencjach, jakie pielgrzymi przedstawiają Bogu za pośrednictwem św. Jana Pawła II, po Eucharystii odbywa się nabożeństwo ku czci Świętego.

    

18 maja 2020

  
  
W dniu rocznicy urodzin św. Jana Pawła II zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej w sanktuarium i przez transmisję internetową.
06.00 – odsłonięcie cudownego obrazu
06.00, 07.00, 08.00, 09.00 – Msze święte
11.30 – Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II
12.00 – Msza święta z udziałem władz samorządowych.
15.00 - Godzina Miłosierdzia – uwielbienie Boga bogatego w miłosierdzie ze św. Janem Pawłem II
17.00 – Msza święta i nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II
18.30 – nabożeństwo majowe
19.00 – Msza święta
21.00 – Apel maryjny, różaniec i zasłonięcie cudownego obrazu – zawierzenie Maryi ze św. Janem Pawłem II

   

  O godz. 09.00 zostanie opublikowana w mediach społecznościowych pierwsza część filmu Pokój wam. Film został przygotowany we współpracy z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a opowiada o duchowej drodze św. Jana Pawła II, który rozważając mękę i śmierć Jezusa Chrystusa, od pustego grobu prowadzi ludzkość do zdrojów Bożego Miłosierdzia.

   

  Zachęcamy wszystkich do naśladowania postawy Świętego Jana Pawła II przez prawdziwe przylgnięcie do Boga i życie duchowe, którego przewodnikiem może być dla nas Święty Pielgrzym Kalwaryjski. Niech papieska rocznica będzie okazją do uwielbienia Boga za dar Papieża Polaka i wzór, jaki nam pozostawił.

     

Tutaj moje serce zostało na zawsze.
Zapraszamy także wszystkich do poznawania duchowej sylwetki Świętego Papieża oraz Jego nauczania. Pamiątką jubileuszu jest wznowione i rozszerzone wydanie kazań kard. Karola Wojtyły wygłoszonych w sanktuarium. Książka nosi tytuł Do tronu łaski. Publikację przygotowało Wydawnictwo Calvarianum i można ją kupić w kiosku klasztornym oraz w sklepie internetowym wydawnictwa (https://www.calvarianum.pl/produkt/do-tronu-laski-kazania-przemowienia-homilie-w-sanktuarium-pasyjno-maryjnym-w-kalwarii-zebrzydowskiej/).

    

Źródło: Biuro Prasowe Sanktuarium

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane