Wirtualny spacer po domu Wojtyłów

8 maja 2020 12:48:32

  W domu Wojtyłów, przy ul. Kościelnej 7 w Wadowicach 100 lat temu przyszedł na świat Karol Wojtyła - św. Jan Paweł Wielki. W związku ze zbliżającą się setną rocznicą urodzin Świętego z Wadowic została udostępniona on-line cała ekspozycja papieskiego muzeum.

  

Wirtualny spacer po domu Wojtyłów

  Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach udostępniło on-line całość ekspozycji stałej, mieszczącej się w domu Wojtyłów, przy ul. Kościelnej 7, gdzie 18 maja 1920 roku na świat przyszedł Karol Wojtyła, późniejszy papież, Święty Jan Paweł Wielki.

  Każdy zainteresowany, nie wychodząc ze swojego domu, może odbyć wyjątkowy, wirtualny spacer po tym niezwykłym, jedynym na świecie miejscu.

  

- Nowoczesna, multimedialna wystawa narracyjna, zabiera zwiedzających w podróż po życiu człowieka, który zmienił oblicze współczesnego świata. Sercem Muzeum jest mieszkanie, w którym rodzina Wojtyłów zamieszkiwała w latach 1919-1938. Można w nim zobaczyć ozdobne serwetki haftowane przez Emilię Wojtyłową, jej srebrną torebkę i złoty medalion, oryginalną zastawę stołową i fotografie z albumu rodzinnego.

Przechodząc przez 16 stref Muzeum poznajemy Wadowice z lat międzywojennych, losy wadowickich Żydów, Kalwarię Zebrzydowską i wielką miłość Jana Pawła II do gór.

Razem z Karolem przeżywamy śmierć matki i odejście brata, a także wyjazd na studia do Krakowa, wojnę, ciężką fizyczną pracę i odpowiedź na jego powołanie do kapłaństwa. Poznajemy Karola Wojtyłę – księdza, następnie biskupa i kardynała, aby finalnie uczestniczyć w wydarzeniach z 16 X 1978 roku. Przechodząc przez strefę wydarzeń z 13 maja 1981 roku widzimy jeden z najważniejszych eksponatów – oryginalny pistolet Browning HP kaliber 9mm, z którego Ali Agca strzelał do Jana Pawła II na Placu Świętego Piotra.

Przez pamiątki i wspomnienia pielgrzymek do Ojczyzny wkraczamy w przesłanie jego nauczania, którego symbolem stały się słowa „Nie lękajcie się! Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi” aby następnie przejść po ziemiach z najdalszych zakątków świata, ustawionych na wadowickiej ziemi, z której wyrósł przyszły papież. Zwiedzanie kończymy swoistym testamentem Jana Pawła II, mającym nam przypominać, że choć fizycznie papież odszedł, jego nauczanie wciąż jest żywe - informuje Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II.

  

Wejdź do domu Świętego Jana Pawła Wielkiego:

https://domjp2.pl/wirtualny-spacer/?fbclid=IwAR2ASYFIr0Z0LXOWmhu3Ox_zoExt1rKcZgav1M5CqFCHiCDPykaDKSIPtN0

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane