Królewski Orszak w Wadowicach

6 stycznia 2020 14:36:42

  W Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami Wadowic przeszedł Orszak Trzech Króli. Magowie przed Bazyliką oddali pokłon Dzieciątku Jezus. - To jest manifestacja naszej wiary, wiary w Jezusa Chrystusa - powiedział kustosz klasztoru Karmelitów Bosych w Wadowicach o. Grzegorz Irzyk.

  

Królewski Orszak w Wadowicach

  W Wadowicach, podobnie jak w dziesiątkach miast w Polsce, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, został zorganizowany przemarsz Orszaku Trzech Króli wraz ze Świętą Rodziną.

  W barwnym pochodzie ulicami papieskiego miasta wzięli udział mieszkańcy Wadowic, dając wyraz przywiązaniu do chrześcijańskiej tradycji.

  Orszak wyruszył sprzed klasztoru O. Karmelitów Bosych i podążył w kierunku Palcu Jana Pawła II. Tam, przed bazyliką Dzieciątku Jezus pokłon oddali Trzej Królowie, składając na ręce Świętej Rodziny przyniesione dary: złoto, kadzidło i mirrę. Uroczystość zakończono wspólnym, radosnym kolędowaniem.

  Organizatorem wydarzenia były: Parafia Ofiarowania NMP, Gmina Wadowice oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanisławiu Górnym.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane