Kulminacja uroczystości odpustowych w Kalwarii

18 sierpnia 2019 19:18:18

  Suma Odpustowa przy ołtarzu polowym kalwaryjskiej bazyliki była kulminacyjnym punktem tegorocznych uroczystości odpustowych ku czci Matki Bożej. Wcześniej pielgrzymi przeszli w Procesji Wniebowzięcia NMP z Kościoła Wniebowzięcia NMP w Brodach do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Odpust Wniebowzięcia NMP zakończono nieszporami i procesją w figurą Matki Bożej Wniebowziętej.

  

Kulminacja uroczystości odpustowych w Kalwarii

  Rankiem przy kościele Wniebowzięcia NMP w Brodach odprawiona została Msza św., inaugurująca główne uroczystości kalwaryjskiego odpustu Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

  Po Mszy św. dziesiątki tysięcy wiernych wyruszyło kalwaryjskimi dróżkami w Procesji Wniebowzięcia NMP. Figurę Matki Bożej poprzedzały dziesiątki barwnych asyst, a w radosny nastrój wiernych wprowadzały liczne orkiestry dęte, grając pieśni maryjne.

  Kulminacją odpustowych uroczystości była Msza św. odprawiona na ołtarzu polowym od strony Góry Ukrzyżowania w intencji uczestników uroczystości oraz w intencjach powierzonych Panu Bogu. Sumie pontyfikalnej przewodniczył kard. Zenon Grocholewski z Rzymu, prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej w latach 1999-2015. Msze św. koncelebrowali Metropolita Krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski, biskup Jan Szkodoń oraz księża przybyli na kalwaryjskie uroczystości.

  W niedzielnych uroczystościach Odpustu Wniebowzięcia NMP uczestniczyło około 80 tys. wiernych, a wszystkich przybyłych hierarchów i pielgrzymów przywitał kustosz kalwaryjskiego sanktuarium o. Konrad Cholewa.

  Ostatnim akcentem kalwaryjskiego Odpustu Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny były popołudniowe Nieszpory z Procesją z Figurą Matki Bożej Wniebowziętej po krużgankach Drogi Krzyżowej.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane