Idzie i głoście z Maryją

17 sierpnia 2019 13:02:14

  Tysiące pielgrzymów zgromadziły się na kalwaryjskich dróżkach, aby uczestniczyć w uroczystościach Pogrzebu Matki Bożej. W niedzielę odbędą się centralne uroczystości Wniebowzięcia NMP.

  

Idzie i głoście z Maryją

  Procesję Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny poprzedziły Nieszpory odprawione przy kaplicy Domku Matki Bożej, odprawione pod przewodnictwem arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego z udziałem Metropolity Krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego.

  Po Nieszporach w żałobnym nastroju procesja podążyła do kościoła Grobu Matki Bożej w Brodach, zatrzymując się przy kaplicach maryjnych, aby wysłuchać kazań głoszonych przez ojców Bernardynów z kalwaryjskiego sanktuarium.

  Mszy św. przy kościele Grobu Matki Bożej w Brodach przewodniczył arcybiskup Andrzej Dzięga, a homilię wygłosił Metropolita Krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski.

  W piątkowych uroczystościach uczestniczyło około 40 tysięcy wiernych.

  W sobotę odbędzie się Kalwaryjski Dzień Młodych pod hasłem: „Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem”.  Młodzi będą przeżywali ten dzień jako pierwszą stację w przygotowaniach do ŚDM w Lizbonie w 2022 roku.

  Po Mszy świętej wieczornej sprawowanej przez bpa Jana Szkodonia  wraz z bernardyńskimi neoprezbiterami, odbędzie się koncert zespołu niemaGOtu.

   
  Centralne uroczystości odpustowe odbędą się w niedzielę 18 sierpnia. Procesja Wniebowzięcia NMP rozpocznie się przy kościele Grobu Matki Bożej po porannej Eucharystii. Sumie przy ołtarzu polowym o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. kard. Zenon Grocholewski, emerytowany prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej w obecności Ks. abpa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego. Uroczystości zakończą nieszpory i procesja po Placu Rajskim.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane