Powrót z Jasnej Góry

19 lipca 2019 23:25:13

  W piątek 19 lipca br. do Wadowic powrócili uczestnicy 34. Wadowickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Uśmiechnięci, szczęśliwi i trochę zmęczeni...

  

Powrót z Jasnej Góry

  Pielgrzymi 34. Wadowickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę powrócili do Wadowic. Na pielgrzymkowy szlak 180 pątników wyruszyło z wadowickiego rynku w niedzielę 14 lipca br. po porannej Mszy św.

  Przez sześć dni uczestnicy pielgrzymki przemierzali szlak liczący około 160 km, z Wadowic, przez Alwernię, Porębę-Żegotę, Żuradę, Olkusz, Bzów, Myszków - Nową Wieś, Wrzosową do Częstochowy, by na Jasnej Górze pokłonić się Częstochowskiej Pani i zanieść jej swoje pielgrzymkowe intencje. Tam w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej odprawiona została Msza św.

  Po południu wraz z rodzinami pielgrzymi wyjechali z Jasnej Góry  autokarami do Wadowic. Ze sporym opóźnieniem przybyli do parafii św. Piotra Apostoła, a stamtąd pokonali ostatni etap pieszej pielgrzymki do Bazyliki Ofiarowania NMP, gdzie na strudzonych pielgrzymów czekał ks. infułat Jakub Gil.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane