Konfederaci zbierali podpisy pod ustawą "antylockdownową"

28 lutego 2021 05:59:02

Chcą zakończenia lockdownu, otwarcia gospodarki i powrotu do normalności. Zdaniem Konfederatów oraz Ruchu Narodowego można to osiągnąć poprzez uchwalenie ustawy antylockdownowej. W sobotę akcję zbierania podpisów przeprowadzono w Wadowicach.

Konfederaci zbierali podpisy pod ustawą

W sobotę, 27 lutego br. w działacze Konfederacji oraz Ruchu Narodowego zbierali w Wadowicach podpisy pod projektem ustawy "Otwieramy gospodarkę".

- Od roku mam zabronione pracować i zarabiać - mówi jedna z podpisujących kobiet, prowadząca działalność gospodarczą w Wadowicach.

Projekt ustawy przewiduje otwarcie wszystkich zamkniętych branż, zatrudniających setki tysięcy ludzi, m.in. gastronomii, branży fitness, branży weselnej, itd., uchylenie ustawy Covidowej oraz rozporządzeń związanych pandemią oraz umorzenie postępowań administracyjnych wszczętych wobec przedsiębiorców, którzy nie stosowali się do narzuconych obostrzeń.

Jak informują organizatorzy, w sobotnie przedpołudnie zebrano 135 podpisów. Wszystkie zebrane podpisy trafią do Komitetu inicjatywy Ustawodawczej w Warszawie.