Międzynarodowy szczyt w Wadowicach

7 lipca 2020 17:46:20

Szefowie dyplomacji państw Grupy Wyszehradzkiej prowadzili rozmowy plenarne w wadowickim magistracie.

Międzynarodowy szczyt w Wadowicach

We wtorek Wadowice były gospodarzem międzynarodowego szczytu Grupy Wyszehradzkiej na poziomie ministerialnym. Do Wadowic przyjechali szefowie dyplomacji Polski, Węgier, Słowacji i Czech.

Wizyta rozpoczęła się od rozmowy plenarnej ministrów, która odbyła się na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wadowicach. Tuż przed tym spotkaniem zyskaliśmy kolejny cenny wpis do naszej księgi pamiątkowej, którego dokonał Minister Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz.

Po posiedzeniu odbyła się konferencja prasowa na wadowickim rynku. Następnie Jacek CzaputowiczTomáš PetříčekIvan Korčok i Péter Szijjártó złożyli kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II, a na końcu wizyty odwiedzili Bazylikę i Papieskie Muzeum.

– Dziękuje moim wyszehradzkim partnerom za przybycie do Wadowic – miasta rodzinnego św. Jana Pawła II. To bardzo istotne w kontekście setnej rocznicy urodzin Papieża Polaka. Chciałbym serdecznie podziękować władzom Wadowic, w szczególności burmistrzowi Bartoszowi Kalińskiemu za gościnność, za to że mogliśmy się spotkać i porozmawiać w budynku Urzędu Miejskiego. Wizyta w Bazylice i Muzeum dała nam możliwość poczucia klimatu miejsca tak związanego z osobą Jana Pawła II – mówił podczas konferencji minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

Źródło: UM WCE