Zdalne nauczanie w szkołach ZDZ

8 czerwca 2020 11:01:34

  O nowych formach nauczania w czasie trwającej pandemii opowiadają na łamach Wiadomości Powiatowych nauczycielki i dyrekcja szkoły ZDZ w Andrychowie. 

  

Zdalne nauczanie w szkołach ZDZ

- Jak to jest z tym nauczaniem zdalnym? Większość komentarzy nie zostawia suchej nitki na Ministerstwie i trudno odnaleźć im się w tym chaosie…

Zofia Wanat: Jako szkoła staramy się, by ten trudny okres nie był czasem zmarnowanym, żeby nie został przykrym wspomnieniem. Od początku wspieramy uczniów w ułatwieniu komunikacji, staramy się być dla nich dostępnymi, odpowiadać na potrzeby. Oni wiedzą, że w razie jakichkolwiek problemów, mogą się do nas zwrócić. Mam to szczęście, że nasze grono pedagogiczne wychodzi z inicjatywą i jest blisko uczniów...

   

- Skąd zainteresowanie taką formą dokształcania się? Nauczyciele narzekają, że są przeciążeni…

Anna Mrajca: Wprowadzenie zdalnego nauczania „wzięło nas z zaskoczenia”. Zaczęłyśmy gorączkowo poszukiwać narzędzi, za pomocą których mogłybyśmy udostępniać uczniom materiały. Kiedy ministerstwo ogłosiło, że zaczynamy realizować podstawę programową, postanowiłyśmy zapytać uczniów, jak sobie radzą w tym trudnym czasie i co sprawia im największy problem W ankiecie uczniowie podzielili się z nami swoimi przemyśleniami. Najbardziej chyba cieszyło ich to, że nie muszą wstawać wcześnie rano ;) 

    

Całość wywiadu w czerwcowym wydaniu Wiadomości Powiatowych.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane