PAP Koronawirus

Będzie Uniwersytet w Tomicach

16 lutego 2020 20:31:02

W Ośrodku Kultury w Tomicach rozpoczyna działanie Tomicki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Będzie to przestrzeń spotkań wzbogacających wiedzę z różnych dziedzin nauki i kultury dla mieszkańców Gminy Tomice w wieku 50 +.

Będzie Uniwersytet w Tomicach

Spotkanie organizacyjne Tomickiego UTW oraz pierwszy wykład odbędą się 25 marca (środa) o godz. 16:30. Wykład, o tym dlaczego warto uczyć się przez całe życie, poprowadzą naukowcy z Politechniki Krakowskiej – dr inż. Agnieszka Grela i dr inż. Wojciech Indyk, którzy zwrócą uwagę na fizyczne i biologiczne aspekty pracy naszego organizmu (głównie mózgu) w obliczu wieku i samodoskonalenia.

Podczas pierwszego spotkania słuchacze Tomickiego UTW otrzymają indeksy oraz zostaną zapoznani z propozycją tematów kolejnych wykładów, które będą odbywały się raz w miesiącu. Udział w wykładach jest bezpłatny i ma charakter otwarty.

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 marca br. w Ośrodku Kultury Gminy Tomice, tam też można uzyskać szczegółowe informacje.