PAP Koronawirus

Szkolna uroczystość w Jaroszowicach

11 lutego 2020 13:49:26

W jaroszowickiej szkole miała miejsce podniosła uroczystość oddania do użytku wyremontowanego budynku, obejmującego szkolną stołówką, świetlicę oraz salę lekcyjną.

Szkolna uroczystość w Jaroszowicach

W Zespole Szkół w Jaroszowicach został oddany do użytku wyremontowany budynek, w którym mieszczą się: szkolna stołówka, świetlica oraz sala lekcyjna. Warto dodać, że przez ostatnie lata Zespół Szkół w Jaroszowicach prężnie się rozwija. W tej placówce oświatowej realizowane są nowe inwestycje i projekty edukacyjne. Nowo oddane: stołówka, świetlica oraz sala gimnastyczna są dopełnieniem prowadzonych inwestycji. Odnowione i zagospodarowane pomieszczenia nabrały blasku i nowoczesnego wyglądu, a społeczność szkolna zyskała funkcjonalną i estetyczną przestrzeń.

Oficjalna uroczystość oddania wyremontowanego obiektu odbyła się 11 lutego br., podczas której symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali uczniowie szkoły. Z kolei proboszcz jaroszowickiej parafii ks. Ireneusz Chmielowski SAC.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, m.in. senator RP Andrzej Pająk, Małopolska Wicekurator Oświaty Halina Cimer, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach Maria Nitka, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Wadowicach Maria Zadora, skarbnik gminy Wadowice Bożena Flasz, prezes LGD Wadoviana Dorota Balak, dyrektorzy szkół oraz rodzice.

- Wystarczyły niespełna trzy miesiące, aby z jednej sali lekcyjnej i starego szkolnego mieszkania stworzyć piękną świetlicę i bogato wyposażone zaplecze gastronomiczne, którego szkole tak bardzo brakowało - powiedział burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, który na uroczystość oddania szkolnego budynku przyniósł nowy laptop do obsługi 65-calowego monitora, zamontowanego w nowej świetlicy szkolnej.

Inwestycję zrealizowano z budżetu gminy Wadowice. Wykonawcą robót była firma Marbud ze Świnnej Poręby, która zrealizowała zadanie za kwotę ponad 750 tys. zł.

Podczas uroczystości w krótkiej części artystycznej zaprezentowali się przedszkolaki oraz uczniowie Szkoły Podstawowej.