Literacki początek września

10 września 2019 23:43:51

  W pierwszą sobotą września Wadowicka Biblioteka Publiczna jako instytucja aktywnie popularyzująca literaturę po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Podczas tegorocznej, ósmej już edycji zaprezentowano osiem nowel. 

  

Literacki początek września

–  Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia– argumentował wybór lektury Prezydent RP.

  Jak w latach poprzednich w projekt Narodowego Czytania zaangażowała się grupa sympatyków i przyjaciół biblioteki. Mimo tego, że wachlarz prezentowanej literatury był szeroki i różnorodny zarówno tematycznie jak też chronologicznie, odpowiednie słowo wiążące przygotowane przez panią Joannę Haber połączyło fragmenty lektur w piękną i przyjemną dla ucha inscenizację. Dodatkowy klimat podczas głośnego czytania stworzyła odpowiednio dobrana oprawa muzyczna.

  Na zakończenie, każdy z uczestników imprezy otrzymał folder okolicznościowy potwierdzający udział w „Narodowym Czytaniu” z  pamiątkową pieczęcią wydaną przez Kancelarię Prezydenta RP.

  Na szczególne podziękowania zarówno organizatorów i słuchaczy zasłużyli czytający, aktywnie biorący udział w akcji przybliżającej piękno polskiej literatury.

  

Uczestnicy Narodowego Czytania:

Słowo wiążące - Jan Popowicz

„Dobra Pani” Elizy Orzeszkowej - Henryka Swornóg, Milena Perlińska

„Katarynka” Bolesława Prusa - Bolesław Wegenke, Anna Konieczny

„Dym” Marii Konopnickiej - Maria Krystyna Talaga, Janina Turek

„Sachem” Henryka Sienkiewicza - Grzegorz Radwan

„Rozdziobią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego - Krzysztof Pływacz

„Orka” – Władysława Stanisława Reymonta - Jolanta Godzik, Katarzyna Gołąb

„Mój ojciec wstępuje do strażaków” – Bruno Schulza - Anna Ochocka.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane