Wypłyń na głębię

31 maja 2019 10:17:31

  Współczesny świat żyje wieloma sprawami, propaguje różne wartości, nie zawsze zgodne z naszymi zasadami. Jak się odnaleźć w takim chaosie?

   

Wypłyń na głębię

  My, jako Szkoła Podstawowa w Miejscu, znaleźliśmy na to sposób. To dobry przewodnik. Ktoś, kto poprowadzi, wskaże drogę, wytłumaczy. To św. Jan Paweł II. Od kilku dni jest on Patronem naszej szkoły.

  23 maja 2019 roku przeżywaliśmy wielką uroczystość. Nasza szkoła otrzymała imię. Patronem został św. Jan Paweł II, wielki Polak z którym wiąże nas nie tylko bliskość miejsca Jego urodzenia. Chcemy być wierni Jego nauczaniu, chcemy Jego słowa wcielać w czyny.

  Obchody nadania szkole imienia rozpoczęliśmy uroczystą Mszą święta, której przewodniczył Metropolita Krakowski Ks. Abp Marek Jędraszewski. Poświęcony został sztandar ufundowany przez Radę Rodziców. Następnie Ks. Abp poświęcił tablicę upamiętniającą nadanie szkole imienia.

  Podczas oficjalnej części uroczystości w obecności zaproszonych gości Rada Rodziców przekazała sztandar Dyrektorowi Szkoły – pani Beacie Wajdzik, a ta Pocztowi Sztandarowemu Szkoły.

  Wtrakcie przemówienia Pani Dyrektor podkreśliła wpływ nauczania i osobowości św. Jana Pawła II na współczesny świat. Odwołała się do głoszonych przez Papieża Polaka wartości, wyrażając jednocześnie życzenie, byśmy jako społeczność szkolna potrafili sprostać wymaganiom, jakie postawił przed nami Patron, i wypłynęli na głębię.

  Po oficjalnej części nastąpiła część artystyczna, w trakcie której uczniowie szkoły słowem, gestem i piosenką przedstawili najważniejsze fakty z życia świętego Jana Pawła II. Aktorom i członkom chóru nie przeszkodziła nietypowa w tym okresie roku pogoda. Całość występu została pozytywnie oceniona przez widzów, wśród których nie brakowało przedstawicieli Sejmu, Senatu, władz samorządowych, Rodziców oraz mieszkańców wsi.

Niech nasz Patron pomoże nam suchą stopą przejść przez morze zagrożeń współczesnego świata…

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane