Pomóżmy Ilonie! Kobieta została sama z dwójką pociech

2 lutego 2021 13:18:42

Samotnej matce z małymi dziećmi nigdy nie jest łatwo. A w takiej sytuacji znalazła się Ilona, która została sama z dwuletnią córeczką i zaledwie ośmiomiesięcznym synkiem. Na szczęście znaleźli się ludzie, którzy chcą jej pomóc i zorganizowali dla niej zbiórkę najpotrzebniejszych przedmiotów oraz pieniędzy. Każdy z nas może się przyczynić do tego, by choć troszkę ułatwić życie młodej kobiety.

  

Pomóżmy Ilonie! Kobieta została sama z dwójką pociech

 Akcję pomocy dla Ilony zainicjowało Koło Młodych Demokratów w Wadowicach. Jego członkowie postanowili zorganizować dla kobiety paczki żywnościowe, a także zaapelować do ludzi dobrej woli o przekazanie ubrań, kosmetyków i innych artykułów niezbędnych młodej matce z dwójką małych dzieci. Inicjatywę podchwycili również wolontariusze z andrychowskiej filii Maltańskiej Służby Medycznej.

  

  „Sytuacja kobiety wygląda tak, że została ona sama z dwójką pociech - córeczka ma dwa latka, a synek zaledwie 8 miesięcy. Ojciec dzieci opuścił rodzinę. Dziewczyna na razie przebywa w Nowej Wsi, u swoich rodziców, gdzie ma dostęp do ciepłej bieżącej wody i innych środków codziennego użytku, a także ciepłe posiłki. Została jednak bez większych środków do życia i chociaż ma pieniążki z różnych instytucji, to nie są one na tyle duże, by mogła utrzymać siebie i dwójkę małych szkrabów” – napisał na swoim facebookowym profilu Krystian Pogan, przewodniczący wadowickiego Koła Młodych Demokratów.

  

  Co jest niezbędne Ilonie? Damskie ubrania w rozmiarze XS-S, zabawki dla dzieci, środki czystości, kosmetyki, drobny sprzęt AGD, a także żywność, która nadaje się do dłuższego przechowywania. Kobiecie brakuje także odzieży i obuwia dla pociech. Dziewczynka ma 98 cm wzrostu, a rozmiar butów 26-27. Dla chłopczyka potrzebne są ubranka na 68-74 cm wzrostu, a także buciki w rozmiarze 17-18. Oczywiście, ciuszki dla dzieci mogą być też większe. Przydadzą się na później, gdy maluchy trochę podrosną.

  

  Kto ma takie przedmioty i chciałby je przekazać kobiecie, może się skontaktować za pośrednictwem Messengera z Weroniką Buldończyk lub Krystianem Poganem. Przewodniczący Koła Młodych Demokratów w Wadowicach założył też internetową zbiórkę pieniędzy dla Ilony. Odbywa się ona na portalu zrzutka.pl – tutaj.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane